1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

ÇHD: Tutsak Alınan Arkadaşlarımızı Alana Kadar Mücadelemiz Devam Edecek


ÇHD ve HHB’li Halkın Avukatlarından Av. Betül Vangölü Kozağaçlı, Av. Seda Şaraldı ve Av. Didem Baydar Ünsal’ın hukuksuz tutuklanması üzerine Çağdaş Hukukçular Derneği açıklama yaptı.

ÇHD Genel Merkez’in resmi kurumsal Twitter (X) hesabından yapılan yazılı açıklamada şu sözlere vurgu yapıldı:

“GM Yöneticimiz Av. Betül Vangölü Kozağaçlı, üyelerimiz Av. Seda Şaraldı ve Av. Didem Baydar Ünsal tutuklandılar.

Hukuk bürolarının kapısının kırıldığı, keyfi şekilde avukatların gözaltına alındığı, gerekçesiz şekilde tutuklandığı bu saldırının muhatabı hepimiziz! Reddediyoruz!

GM Yöneticimiz Av. Betül Vangölü Kozağaçlı, üyelerimiz Av. Seda Şaraldı ve Av. Didem Baydar Ünsal tutuklandı. Hukuk bürolarının kapısı kırılarak avukatların gerekçesiz ve keyfi biçimde tutuklandığı saldırılara karşı yılmadan mücadelemize devam edeceğiz!

ÇHD susmadı susmayacak!”

 

“ÇHD Susmadı ve Susmayacak!”

ÇHD avukatları ayrıca videolu açıklamada da bulunarak şunları söyledi:

"Değerli meslektaşlarımız, değerli halkımız; bugün bir kez daha savunma mesleğine yönelik saldırıların geldiği boyutun bir örneği olarak Çağlayan Adliyesi'nde gece saat 01.00'de buradayız.

Çağdaş Hukukçular Derneği üye ve yöneticileri Betül Kozağaçlı, Seda Şaraldı, Didem Baydar Ünsal bugün bu adliyede tutuklandılar. Ve yine, tamamen avukatlık mesleğine bir saldırı niteliğinde olarak, mesleklerini yaptıkları için, müvekkillerinin avukatlığını layığıyla yaptıkları için ve bu 'suçlamalarla' bugün uydurma gerekçelerle tutuklandılar.

Az önce tutuklama kararını okurken en ciddi gerekçenin bürodan 'ele geçirilen', Halkın Hukuk Bürosu'ndan 'ele geçirildiği' söylenen dava dosyalarını içeren CD gibi şeylerin incelenmesinin tamamlanmadığı söylendi ve sadece bu nedenle üç avukat hakkında 'CD incelemesi tamamlanmadı' diye tutuklama kararı verildi.

Biz bir kez daha tanık olduğumuz bu hukuksuzluğa asla boyun eğmeyeceğiz, asla teslim olmayacağız.

Biz yine bildiğimiz avukatlığı en iyi bildiğimiz şekilde yapmaya, layıkıyla; halkın, ezilenlerin, devrimcilerin-sosyalistlerin avukatlığını yapmaya devam edeceğimizi bir kez daha buradan hem dostlarımıza hem de bize bu saldırıyı yapanlara haykırmak istiyoruz.

Tutsak alınan arkadaşlarımızı alana kadar mücadelemiz devam edecek.

ÇHD Susmadı ve Susmayacak!"


ÇHD: Tutsak Alınan Arkadaşlarımızı Alana Kadar Mücadelemiz Devam Edecek
Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.