1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Bu Mahalle Bizim Okmeydanı Açıklaması

 Baskınlar, Gözaltılar ve Tutuklamalar Adalet Mücadelemizi Engelleyemez

 

Korkunun Ecele Faydası Yok!  Halkın Adaleti Mutlaka Tecelli Edecektir

 

6 Şubat Salı günü 2 devrimcinin gerçekleştirdiği adalet eyleminden sonra yapılan baskınlar sonucu 96 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 96 kişiden 53'ü burjuva hukukunun kırıntısının dahi kalmadığı mahkemelerce tutuklandı.

 

Faşizmin Korkusu Büyüdükçe Aynı Oranda Saldırıları Artacaktır

 

Faşizmin korkusu o kadar büyüktür ki, en ufak çatapata bile normal tepkiler vermesi mümkün değil artık. 6 Şubat salı günü adalete susamış halkın özlemini bir nebze de olsa dindirmek için yola çıkmış 2 devrimcinin karşısında bir ordu polisin aczi bunu açıkça göstermiştir. Öyle ki o bir ordunun mensupları olaya anında kendilerini yere atarak mevzi arayışına girmesi vurulanlarının ise ağlamaklı şekilde arkadaşlarından yardım dileyişi hafızalarda tazeliğini koruyor.

 

​​​​​​​Hele hele düşman unsurlarından birinin panik halinde olan sıradan insanların en önünde kaçarak kendini kurtarma girişimi ''faşizm tüm unsurlarıyla kağıttan kaplandır'' tanımına sadece bir örnek. Burjuva medyanın bu kaçış hikayesini 'yönelme' olarak değerlendirip eğip bükmeye çalışsada gerçek değişmiyor. Halkını ve vatanını 'vatan millet sakarya' örtüsüyle satanların,  halk ve vatan sevgisiyle donanmış devrimcilerin karşısında hükmü de, değeri de yoktur.

 

Güçlü Devlet Çil Yavrusu Gibi Dağılınca Hukuksuzlukta Vites Yükseltiyor

 Bütün bu olanların ışığında faşist devlet mekanizması dağılan gücünü zihinlerde yeniden tazelemek ve en çokta psikolojik üstünlüğünü yeniden tesis etmek için hukuksuzlukta çığır açıyor. Öyle ki, gözaltına alınan insanlardan birçoğunu sırf sosyal medyada paylaşım yaptığı için ''Anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs etme'' suçuyla(!) tutuklamaya sevk etmişlerdir. Üstelik mevcut anayasal düzenin AKP faşizmi tarafından ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bir zeminde yapılmaktadır bu. Bu dosyada sadece susma hakkını kullandığı için ve bu durum gerekçe gösterilerek tutuklananlarda olmuştur. Susma hakkının yasal bir hak olduğu herkesce bilinir ve bu gözaltına alınan kişilere kolluk tarafından beyan edildiği bir gerçektir. Faşizm işte böyle bir şeydir, işine geldiği gibi, eğer işine gelmiyorsa en doğal yasal hakkın göz göre göre gaspedildiği bir yönetim biçimidir.

 Baskınlar, Gözaltılar ve Tutuklamalar Adalet Mücadelemizi Engelleyemez!

Faşizmin acziyetini örtmek için türlü komplolarla tutukladığı 53 kişi derhal serbest bırakılsın. Baskın, gözaltı ve tutuklamalarına son verilsin!

 Adalet istiyoruz!

Halk Düşmanlarına, vatan hainlerine karşı bir ceza istiyoruz!

Yaşasın Adalet Eylemimiz!

Yaşasın Halkın Adaleti!

Devrim Şehitleri Onurumuzdur!

Pınar Birkoç Ölümsüzdür!

Emrah Yayla Ölümsüzdür!

Dilfiraz Karataş'ın Katili Faşist AKP İktidarıdır!

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

 

BU MAHALLE BİZİM OKMEYDANI


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.