1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Halk Cephesi’nin Pınar Birkoç ve Emrah Yayla İle İlgili Açıklamasını Yayınlıyoruz

Adaletsiz Bırakılan Halk, Onu Mutlaka Söküp Alacaktır!

Adalet Savaşçıları Emrah Yayla ve Pınar Birkoç Ölümsüzdür!

6 Şubat’ta halkın iki yiğit evladı, faşizmin adaletsizlik sarayının önünde, adalet için şehit düştüler.

Adaletsiz bırakılan bir halkın, adaleti kendisinin sağlaması haklı ve meşrudur.

Halka karşı işlenen suçların cezasız bırakıldığı yerde, halkın adalet arayışı zorunlu ve kaçınılmazdır.

Emrah Yayla ve Pınar Birkoç, bu meşru ve kaçınılmaz halkı kullandılar.

Emrah Yayla ve Pınar Birkoç,

İstanbul Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nın girişinde gerçekleştirdikleri eylemle,  

-          Adaletsiz bırakılan halkımız için,

-          Depremde enkaz altında bırakılan halkımız için,

-          Tecrit altında katledilmek istenen tutsaklar için,

-          Adil bir yargılamanın olmadığı koşullarda yüzlerce yıllık hapis cezaları verilmesine karşı, adil yargılanma hakkı için,

-          Madenlerde, tren yollarında, inşaatlarda katledilip adaletsiz bırakılan halkımız için…

adalet istediler.

İki adalet savaşçısı, hiçbir polisiye önlemin, halkın adaletinin hesap sormasını önlemeye yetmeyeceğini bir kez daha gösterdiler. Adalet savaşçıları, bir kez daha, düzenin en “güvenlikli” kurumu olan Adaletsizlik Sarayı’nın kapısına dayandılar.

 

BİTMEDİ, BİTMEYECEK!

“KURTULUŞA KADAR SAVAŞ!” ŞİARI, HALKIN İKTİDARI KURULUNCAYA KADAR, MEYDANLARDA YANKILANMAYA DEVAM EDECEK!

Emperyalizm ve işbirlikçi faşist yönetimler, her vesileyle devrimcilerin bittiği, halk savaşlarının sona erdiği iddiasında bulunuyorlar. Devrimcilere yönelik her tutuklama ve katliamları sonrasında “bitirdik, yokettik” propagandasına başlıyorlar.

Fakat öyle olmuyor.

Devrimciler, 12 Eylül 1980 cuntasından bu yana, devrimcilere karşı uygulanan tüm baskılara, işkencelere, idamlara, infazlara, kaybetmelere, hapishane katliamlarına, tecrit politikalarına, her alanda uygulanan yasaklara rağmen, yokedilemediler.

Çünkü devrimcilerin ve devrim mücadelesinin varlığı, bu topraklardaki yoksulluktan, adaletsizlikten, eşitsizlikten, zulümden kaynağını alıyor.

Çünkü, burjuvazi ve düzen içi sol, ne kadar “devrimler bitti, sosyalizm öldü, bağımsızlığın modası geçti…” deseler de, EMPERYALİZME KARŞI BAĞIMSIZLIK, FAŞİZME KARŞI DEMOKRASİ, KAPİTALİZME KARŞI SOSYALİZM ihtiyacını, özlemini yoketmeyi başaramadılar.

Devrimciler, bugün de bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm yolunda devrimin kızıl bayrağını dalgalandırmaya devam ediyorlar. Çağlayan Adalet Sarayı önündeki eylem, işte bunun bir ifadesidir. Faşizmin “bitti, öldü, yok oldu, zaman geçti” propagandalarına verilmiş bir cevaptır.

AKP FAŞİZMİ, SALDIRILARIYLA EYLEMİN YARATTIĞI SİYASİ SONUCU ORTADAN KALDIRAMAZ!

EYLEME “MİSİLLEME” OLARAK GÖZALTINA ALINANLAR, DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR! 

AKP Faşizmi haklı ve meşru eylem karşısında, demokratik kurumlara karşı saldırıya geçti. Acizliğini saldırarak örtbas etmek istedi.  

Onlarca ev ve demokratik kurum basıldı, 90’ı aşkın kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında TAYAD’lılar, Halkın Hukuk Bürosu avukatları, Grup Yorum üyeleri de var. Bedenindeki 898 yarayla Ayten Öztürk var.

Faşizmin amacı, adalet savaşçılarının cenazelerini ortada bırakmak, bu haklı ve meşru eylemin sahiplenilmesini önlemektir.

Ama yine önleyemeyecekler.

Halkımız, Türkiye’de ve Avrupa’da şehitlerini sahiplenecektir.

Şurası bir gerçektir ki, Türkiye’de ve Avrupa’da halkımız ve tüm Halk Cepheliler, bu haklı meşru eylemi ve şehit adalet savaşçıları Emrah Yayla ve Pınar Birkoç’u sahipleneceklerdir.

Çünkü onlar artık Türkiye halklarının adalet savaşının bayrakları arasındadırlar.

ADALETSİZLİK VARSA, ADALET İÇİN SAVAŞANLAR DA OLACAKTIR!

SÖMÜRGECİLİK VARSA, BAĞIMSIZLIK İÇİN SAVAŞANLAR DA OLACAKTIR!

SÖMÜRÜ VARSA, SÖMÜRÜSÜZ BİR DÜNYA İÇİN SAVAŞANLAR DA OLACAKTIR!

TÜM EMPERYALİST VE FAŞİST YÖNETİMLER BİLSİN Kİ; DÜNYA HALKLARI ASLA ÇARESİZ, UMUTSUZ KALMAYACAKTIR. EMRAHLAR, PINARLAR, ÇARENİN VE UMUDUN ADIDIRLAR.  

-          EMRAH YAYLA VE PINAR BİRKOÇ, ÖLÜMSÜZDÜR!

-          TÜRKİYE’DEKİ GÖZALTI TERÖRÜNE DERHAL SON VERİLMELİ, GÖZALTINDAKİLER SERBEST BIRAKILMALIDIR! 

07.02.2024

AVRUPA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.