1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç’ten Açıklama: Baskınlarla ve Tutuklamalarla Bizi Yıldırmaya Çalışan Faşizmi Büyük Hüsrana Uğratacağız

6 Şubat günü adaletsizliklerin sarayı olan Çağlan Adliyesindeki polis noktasına bir eylem gerçekleştirildi. Eylemde halk savaşçıları Emrah Yayla ve Pınar Birkoç şehit düştü. Bunun üzerine faşizm intikam alırmışcasına Türkiye'de ki tüm demokratik kurumlarımızı bastı.

İdil Kültür Merkezi'nde enstrümanları parçaladı.

Halkın Hukuk Bürosu'nun kapısını kırdı.

TAYAD'LI Mehmet Güvel'in evini talan etti.

Halkın Gücü TV’nin bürosunu dağıttı.

Faşizm 2 gün içinde yaptığı baskınlarda 96 kişiyi terör estirerek gözaltına aldı.

Faşizm, genç yaşlı demeden işkence yapıyor, tutukluyor.

Tüm bu gerçeklere rağmen, Avrupa Türkiye’yi korumaktan, siyasi çıkarları İçin Türkiye ile birlikte çalışmaktan vaz geçmiyor.

Faşizm baskınlarla halkı korkutmaya çalışıyor. Bizi baskınlarla yıldırmaya çalışıyor. Ancak tarihimiz, dünümüz ve bugünümüz de gösteriyor ki, bizi baskın, işkence, gözaltı ve tutuklama terörü ile yıldıramazlar.

Bu baskınları kendi burjuva medyasında "Büyük Operasyon" diye veren faşizm sadece gövde gösterisi yapıyor. Gözaltına alınan 96 kişiden içinde 6 ay boyunca MİT'in çiftliğinde işkence görmüş Ayten Öztürk, Halkın Hukuk Bürosu avukatları, Grup Yorum emekçileri ve Dev-Gençlilerin de bulunduğu 53 kişi tutuklandı.

Alman emperyalizmin temsil eden Savcılar (Savcı Ralf Setton) Türkiye’nin faşizm gerçeğini red edip, Faşizme karşı verilen haklı ve meşru mücadeleyi kriminalize ediyor.

Almanya Türkiye’nin emri ile Almanya da yaşayan devrimcileri ve anti-faşistleri 129 anti-terör yasalarıyla tutukluyor.Türkiyeli devrimcilerin Faşizme karşı verdikleri mücadeleyi terör mücadelesi olarak değerlendiriyor. Türkiyeli devrimcileri Almanya’da  129 yasaları ile tutuklamak demek, Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu savunmak demektir. Almanya bu şekilde AKP iktidarının yaptığı gözaltı ve tutuklama terörünü, katliamlarını, halka karşı işlenen tüm suçları ve baskıyı desteklemiş oluyor. Türkiye faşizmin suçlarına ortak oluyor!

6-7-9 Şubat operasyonunda AKP iktidarı 53 kişiyi tutukladı. 53 kişi sadece halka gözdağı vermek ve intikam almak için tutuklandı. Ancak faşizme kötü bir haberimiz var. Bizler halkız. Bizi tutuklamalarla bitiremezsiniz. Biz 53 tutuklandığımız yerden 1053 çıkarız. Çünkü biz milyonlarız.

Ne Almanya’daki faşist yasalara ve yasal zorbalığa ne de Türkiye faşizmine asla teslim olmayacağız!

Bizi Teslim Alamayacaksınız!

Baskınlarla Ve Tutuklamalarla Bizi Yıldırmaya Çalışan Faşizmi Büyük Hüsrana Uğratacağız!

Faşist AKP Halka Hesap Verecek!

Tutuklananlar Derhal Serbest Bırakılsın!

Avrupa Dev-Genç

Etiketler: , , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.