1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Viyana’da Nuriye Gülmen'e Özgürlük Konferansı Ve Direniş Sergisi Gerçekleşti

19 Ocak'ta Avusturya Sendikalar Federasyonu'nun Viyana'daki merkezinde tutuklu akademisyen ve Yüksel direnişçisi Nuriye Gülmen'e özgürlük talebiyle bir sergi ve konferans düzenlendi.

Etkinlik kapsamında çeşitli eğitim kurumları, sendikalar ve bağımsız sendikacılar davet edildi.

Program saat 19.00'da başladı. Büyük salona giren ziyaretçiler ilk olarak Yüksel direnişine ait 32 resmin kronolojik sırayla Almanca ve Türkçe başlıklarla yer aldığı sergiyi izledi.

Kısa bir açılış mesajının ardından, etkinliğe katılamayan Güzel Sanatlar Akademisi Rektörü, Varoluş Sendikası’nın bir üyesinin ve eski milletvekilinin dayanışma mesajları okundu.

Ayrıca ATTİKA VE ADALARI EFKA İŞÇİLERİ DERNEĞİ (SE - İKA) ve Panhelenik Emekli Öğretmenler Sendikası'ndan da dayanışma mesajları gönderildiği belirtildi.

Ardından Nuriye'nin kız kardeşi Beyza Gülmen, konuşmasında ilk olarak ailesinin durumundan ve Nuriye'nin okuması için harcadığı çabalarından bahsetti. Beyza Gülmen daha sonra darbe girişimi döneminden bugüne kadar yaşanan gelişmeleri, ablasının direnişiyle dayanışmayı anlattı.

Katılımcılardan bazıları Beyza Gülmen'e ihraçların gerekçeleri ve dayanışma ile ilgili sorular sormasının ardından devrimci işçi Türkan Albayrak olağanüstü hal ile yaşadıklarını ve Nuriye ile direnişlerinin birbirlerini nasıl etkilediğini anlattı.

Avusturyalı Öğretmenler İnisiyatifi ve Komiten- Uluslararası Komünist Sendika İnisiyatifi'nden birer katılımcının kısa dayanışma konuşmalarının ardından Nuriye Gülmen ‘in avukatı Oğuzhan Topalkara'nın altyazılı video konuşması dinlendi. Etkinlikte ayrıca Nuriye için internette başlatılan imza kampanyası katılımcılar tarafından imzalandı ve insanlar Nuriye için mektup yazmaya davet edildi.[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.