1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Tutuklu Akademisyen Nuriye Gülmen için Avusturya'da Konferans ve Resim Sergisi

DUYURU:

19 Ocak Cuma günü 19.00 ile 21.00 saatleri arasında, Avusturya’da Nuriye Gülmen ile Dayanışma Komitesi tarafından Avusturya Sendikalar Birliği'nin (ÖGB) salonunda, Kasım 2016'da Türkiye'de kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) ihraç edilen 150.000 kamu çalışanından biri olan akademisyen (edebiyat öğretmeni) Nuriye Gülmen'in Özgürlüğü için bir konferans ve resim sergisi düzenlenecek.

Nuriye Gülmen, Ankara'daki İnsan Hakları Anıtı önünde her gün oturma eylemi yaparak işini geri isteyen ve ilan edilen olağanüstü hale karşı çıkan tek kişidir. Nuriye Gülmen bu anlamda uluslararası alanda adını duyurdu. Daha sonra eyleme katılan direnişçilerle birlikte hemen hemen her gün gözaltı ve saldırıya maruz kalan Nuriye Gülmen, direnişini ihraç edilen tüm emekçi ve kamu görevlilerinin hakları için verilen bir mücadele olarak görüyordu.

Kararlı tutumu ve adalete ısrarı nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde adını duyurabilmiştir. Hata CNN International tarafından 2016 yılının önde gelen 8 kadınından biri olarak kabul edilmiştir.

Nuriye Gülmen 2020 yılında keyfi olarak tutuklandı ve daha sonra "örgüt üyeliği" suçlamasıyla sahte dijital delillerle 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adli tıp kurumunun, kendisi ve diğer birçok muhalif kişilere karşı kullanıldığı iddia edilen dijital materyallerin içi boş olduğuna dair beyanda bulunsa da , Nuriye Gülmen hala tutsak edilmektedir.

Nuriye Gülmen'e Özgürlük kampanyası çerçevesinde yapılan ilk uluslararası resim sergisi Viyana'daki ÖGB sendika merkezinde bir konferans ile birlikte düzenlenecek.

Konferansa Nuriye Gülmen'in avukatı Oğuzhan Topalkara, kız kardeşi Beyza Gülmen ve hakları için birçok kez direnişi kazanan devrimci işçi Türkan Albayrak'la canlı bağlantı kurulacak.

Bu konferans ve resim sergisine davet ediyor ve herkesi, aşağıda linkte bulunan imza kampanyasına destek vermeye çağırıyoruz.

NURİYE GÜLMEN'E ÖZGÜRLÜK! - Imzakampanyasi.net

19.1.2024, Cuma Günü, Saat 19.00

ÖGB (Avusturya Sendikalar Birliği), Büyük Salon, 1. kat

Johann-Böhm-Platz 1, 1020 Wien (U2 Donaumarina)

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.