1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum: Turan Aktaş’ın Direnişinin Zafer Kazanacağına İnanıyoruz

İstanbul Şişli işçisi Turan Aktaş, CHP’li belediye tarafından haksız ve keyfi olarak işten çıkarılması üzerine başlattığı Şişli Direnişi’nin 1539’uncu gününü 29 Ocak’ta geride bıraktı. Direniş yeri olan CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda kendisini ziyaret eden direniş dostları da yalnız bırakmıyor. Ziyaretçilerden ve direniş dostlarından biri de Grup Yorum emekçileri idi. Grup Yorum emekçileri 29 Ocak’ta yaptıkları ziyarette Aktaş’ın yanında olduklarını belirterek karşılıklı olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

Şişli Direnişçisi Turan Aktaş:

"Merhaba sevgili halkımız.

Bugün Şişli Direnişi'mizin 1539. günü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndaki oturma eylemimizin 175. günü.

Bugün yanıma, halkın sanatçıları Grup Yorum emekçileri geldi. Hoş geldiniz."

Grup Yorum emekçisi Bergün Varan:

"Hoş bulduk.

Biz de Grup Yorum olarak işi ve ekmeği için direnen Turan Aktaş'ın yanındayız. Turan Aktaş'ın direnişi bizim de direnişimiz. Adaletsizliğe uğrayan, haksızlıklar yaşayan tüm halkın yanındayız. Şarkılarımızla, türkülerimizle halkın sesi; adaletsizliğe uğrayan, açlık, yoksulluk yaşayanların sesi oluyoruz şarkılarımızla, bunları anlatıyoruz.

Biz bugün, konserlerimiz, şarkılarımız yasaklanmak istendiği için direnişteyiz. Bugün Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevimizin 36. günündeyiz. Ve biz, bu açlık grevi direnişimizle adaletsizliğe karşı ses oluyoruz, haykırıyoruz. Biz bu adaletsizliğe sessiz kalmayacağız ve her koşulda mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizi hiçbir yerden yasaklayamayacaklar. Buna izin vermeyeceğiz.

Turan Aktaş'ın direnişini de sahipleniyor, T. Aktaş'ın direnişini de omuzluyoruz ve bu direnişin de zafer kazanacağına inanıyoruz."


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.