1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişlerimiz Büyüyor Birleşiyor


TAYAD’ın çağrısı üzerine her hafta Cumartesi günü yapılan destek açlık grevleri devam etmekte.

Bu kapsamda 27 Ocak’ta İstanbul TAYAD’lı Aileler, Direnişler Meclisi ev Grup Yorum emekçileri bir araya gelerek direnişlerinin coşkusuyla çağrı ve açıklamalarda bulundu.

“Direne Direne Kazanacağız!” vurgusu ile yapılan açıklamalarda söz alanlar kısaca şu açıklamalarda bulundu;

TAYAD emekçisi:

"Bizler TAYAD'lı Aileler olarak S-R-Y Tipi'nin kapatılması ve açlık grevinde olan Hüseyin Karaoğlan, Ölüm Orucunda olan Nurettin Kaya'yı desteklemek için bir günlük açlık grevindeyiz."

Direnişler Meclisi’nden Beyza Gülmen:

"Biz de Direnişler Meclisi olarak İleri Kızılaltun'un adına komplo ve keyfi tutuklamalara karşı üç günlük destek açlık grevindeyiz."

Grup Yorum emekçisi Bergün Varan:

"Biz Grup Yorum olarak yaşadığımız baskılara karşı süresiz-dönüşümlü açlık grevine başladık. Bugün biz, süresiz-dönüşümlü açlık grevi direnişimizin 34'üncü günündeyiz. Ve biz, yaşadığımız baskılar, tutsak Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılması ve kurumumuz-sanatımızı icra ettiğimiz İdil Kültür Merkezi'mizin basılmaması için, talan edilmemesi için; eşyalarımızın, enstrümanlarımızın çalınmaması, kırılmaması için Süresiz Açlık Grevi başlattık.

Bu direnişle biz bir çağrıda bulunmak istiyoruz: biz sanatımızı icra etmek istiyoruz!

Tüm sanatçı dostlarımıza, halka çağrıdır bu; Birleşmeliyiz!

Bugün burada biz birleştik. Direniş birleştirir, direniş güçlendirir.

Ve biz R-S-Y Tiplerine karşı da direniyoruz bugün. Ölüm Orucunda olan Nurettin Kaya'nın, Süresiz Açlık Grevinde olan Hüseyin Karaoğlan'ın da yanındayız. Çünkü bizim tutsaklarımız da aynı koşullarda tutuluyorlar. Grup Yorum emekçisi tutsak Bakican Işık ve Cemil Kurt Y Tiplerinde kalıyorlar ve çok ağır koşullarda tutuluyorlar. Ağırlaştırılmış müebbet olmadıkları halde, bu cezayı almadıkları halde arkadaşlarımız bu koşullarda tutuluyor. Ve biz buna karşı da burada birleşiyoruz, sesimizi duyuruyoruz.

Baskılara asla teslim olmayacağız. Grup Yorum olarak da her koşulda direnmeye ve üretmeye devam edeceğiz. Bizi halktan asla koparamayacaklar; çünkü biz halkın ta kendisiyiz."[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.