1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Larisa Hapishanesindeki: Anarşist Tutuklunun Meriç Şehitleri İçin Yazdığı Mektubu Yayınlıyoruz

Larissa hapishanesinde tutuklu bulunan Anarşist Aksiyon Örgütü üyesi Tanos Hacıangelu isimli politik tutuklu, Meriç’te katledilen 4 Cepheli’yi yaptığı açıklama ile andı. Tanos Hacıangelu, tutuklu bulunduğu süreçte Yunanistan hapishanelerinde özgür tutsakları tanıyan ve onlarla birlikte açlık grevi direnişleri yapan bir politik tutukludur. Özgür tutsakların tutsaklığından, direnişlerinden etkilenen, Cephe politikalarından ve eylemlerinden etkilenen, saygı duyan ve politik olarak sahiplenen bir tutukludur.

Tanos Hacıangelu son olarak, katledilen dört Cepheli için yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Katledilen Cepheli Dört Yoldaş İçin İntikam

Işığın yavaşça uzaklaştığını gördüm ve senin uzaklaştığını. Aramızdaki mesafenin büyümesine öfkeleniyordum. Beni terk ediyorsun diye düşündüm. Ve sen hep gülümsüyordun. Her zaman gülümsüyordun. Sonra anladım ki ben geride kalanım. Ve sen hep gülümsüyordun. Gözlerin renklerle doluydu ve açılmış ellerin çiçekler açıyordu. Artık ışık yok. “Onlara karanlığın galip geldiğine inanmalarına izin ver” dedin bana, fısıldadın. Ne kadar korktuğumdan dolayı, artık özgür olduğun için sana kıskançlık duyuyorum. Kazandık… Şu anda hapishanenin telleri boğazıma kadar dolanıyor ve beni boğuyor. Her gözyaşı, öfke ve gurur gözyaşı, gelecek olan fırtınaları haber veriyor. İşkencehanelerin barbarlığı, arkadaşlarının kaybının yasını tutma hakkını bile sana vermiyor. Sözcüklerin bile zor çıktığı bir durumda, çünkü kelimeler direnişin büyüklüğünü tanımlamak için yetersiz kalıyor.

30 Ekim’de, Harika Kızılkaya, Burak Ağarmış, Erdoğan Çakır ve Özkan Güzel isimli devrimciler, Yunanistan-Türkiye sınırında AKP’nin faşist katilleri tarafından öldürüldüler. Yoldaşlar emperyalizme ve faşizme karşı mücadele ettiler, devrimci, komünistler olarak onurlarıyla sonuna kadar mücadele ettiler.

Harika ve Burak ile direniş anılarını paylaşma onurunu yaşadım. En sık hatırladığım şey, her ortak adımımızın, erdem, tutarlılık ve kararlılıkla dolu gülümsemelerle hapishaneyi yerle bir etmesiydi. Bugün ölüm bizim aramıza sınır koymaya, bizi ayırmaya çalışıyor. Devrimin adaletini içinde taşıyan herkes, yoldaşların her birini de içinde taşıyor. Ölü seyircileri toplumunda, dostlarımızın ölümleri ölümsüzlüğe geçiştir. Faşizme ve emperyalizme karşı mücadelede hayatlarını feda edenlere saygı duyuyoruz. Batı merkezinde anti-emperyalist iç savaş inşa ediyoruz. Gülümseyerek ve dik yumruklarla Harika Kızılkaya, Burak Ağarmış, Erdoğan Çakır, Özkan Güzel ÖLÜMSÜZLER diyoruz.

Tanos Hacıangelu,

Anarşist Eylem Örgütü Tutsak Üyesi

Larissa Hapishanesi,

3 Kasım 2023”[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.