1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi: 16 Kişi 1 Günlük Destek Açlık Grevi Yaptı


Yunanistan Halk Cephesi Almanya’da Faşist 129 A-B yasaları ile Almanya’da tutuklanan, Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan’ın özgürlüğü için Eda Deniz Haydaroğlu’nun başlattığı süresiz açlık grevi 239. Gününde, Ilgın Güler 188. Gününde, Sevil Sevimli Güler süresiz açlık grevinin 183. Gününde, Lena İleni Açıkgöz 123.gününde süresiz açlık grevi direnişi devam ediyor,

 

Destek Açlık Grevleri:

 

Yunanistan Halk Cephesi; Her Cumartesi olduğu gibi, 11 Kasım Cumartesi günü yaptığı açlık grevine 13 kişi Atina’dan  Selanik’ten de 3 kişi dayanışma açlık grevi yaparak, faşist 129 A/B yasalarına karşı yaptıkları açlık grevi ile dayanışmalarını sürdürdüler, ve aynı zaman da kanser hastası olan İhsan Cibelik’in özgür bırakılıp tedavi hakkının engellenmemesi için çağrıda bulunuyoruz ve Bulunduğumuz her yerde her cumartesi günü destek olmak. Almanya’da tutsak bulunan devrimcilerin tutuksuz yargılanmaları için 1 günlük açlık grevi yaparak destek olalım

 

Açlık Grevi Direnişin Talepleri:

 

1- Adalet Bakanlığı şu an devam eden Devrimci Gazeteci Özgül Emre, Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik, Antifaşist Serkan Küpeli'nin davasını geri çekmelidir!

 

2- Devrimci ve Antİ-Faşist Tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan TUTUKSUZ YARGILANSINLAR!

 

3- Her türlü Dijital delil suç delili olarak kullanılmaktan çıkarılsın! Dijitallerin güvenirliği ve delil niteliği yoktur!

 

4- Almanya Anayasayı Koruma örgütünün (Verfassungsschutz) devrimciler hakkında hazırladığı raporlar meşru değildir, mahkemelerde delil olarak kullanmaktan çıkarılsın!

 

5- Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank Özgül Emre’lere yapılan operasyondan kısa bir süre sonra Türkiye Adalet Bakanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ile görüştü ve onur madalyası aldı. Bu görüşmede neler konuşuldu ve Savcı Peter Frank hangi hizmetler sonucu onur madalyası aldı?-AÇIKLANSIN!

 

6- 5 yıldır oturum hakları İçin direnen Almanya direnişleri Meclisinin oturumu geri verilsin! Siyasi nedenlerle verilenden oturum hakkının siyasi nedenlerle alınması hukuksuzdur ve meşru değildir! Bu anlamda İlker Şahin’e verilen ceza kaldırılsın!

 

7- FAŞİST 129,129A ve B yasaları Kaldırılsın!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.