1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Meriç Şehitleri Almanya Berlin’de Anıldı


11 Kasım Cumartesi günü Berlin'de bulunan derneğimizde Meriç'te Şehit Düşen 4 devrimciyi andık.

Anma programı öncelikle 1 dakikalık saygı duruşu ile başlandı. Saygı duruşu sırasında 'Haklıyız Kazanacağız' konuşmasından bir kesit okundu.

Ardından Sultan Işıklı'nın 'Yurdum' şiiri okundu. Halk ve Vatan sevgisini anlatan bu şiirden sonra Avrupa Halk Cephesi'nin açıklaması okundu.

Daha sonra ise Süresiz Açlık Grevi direnişçisi Sevil Sevimli Hasan Biber'in Meriç şehitleri hakkında yazdığı şiiri okudu.

Ardından ise Dev-Genç'in Meriç şehitleri hakkındaki açıklaması okundu.

Daha sonra açlık grevi çadırında da okunmaya başlayan Erdoğan Çakır'ın kitabı olan 'Sıra Neferi'nden son sayfalar okundu.

Ardından Grup Yorum 'Bize Ölüm Yok', 'Kızıl Karanfiller' ve 'Haklıyız Kazanacağız' şarkılarını okudular. Gelen kitle de onlara eşlik etti.

Ardından Meriç şehitleri için Dev-Gençlilerin hazırladığı kurgu izlendi.

Kurgudan sonra ise Eda Deniz Haydaroğlu'nun Meriç şehitleri için yazdığı 'Anadolu İhtilalinin Yolu' ve 'Benim Gücüm' şiirleri okundu.

Sonra ise gelenlerden anı, duygu ve düşünceler alındı. Öncelikle kızı Harika Kızılkaya, Damadı ise Burak Ağarmış ile hapis yatan bir Yunanlı dostumuz konuşma yaptı. İkisini de kendi çocuklarından farksız gördüğünü anlatarak Harika Kızılkaya'nın ona anneler gününde yazdığı mektubu okudu. Mektupta 'Biz iyi de olabiliriz kötü de olabiliriz. Yine de gülmeyi hiç bırakmayacağız. Siz de gülmeyi asla bırakmayın.' yazıyordu.

Ardından yine bir Yunanlı arkadaş hiçbir şehidi tanımadığını ancak şuanda tanıyor gibi olduğunu söyledi.

Anmaya katılanlar şehitlerimiz hakkında anılarını anlattılar. Harika Kızılkaya'nın coşkusu ve neşesi, Burak Ağarmış'ın netliği ve devrimci saflığı, Özkan Güzel'in nerede olursa olsun herkese düşüncelerini anlatmak için girilmedik tek yer bırakmaması, Erdoğan Çakır'ın ise emekçiliği anlatıldı.

Meriç şehitlerimiz şimdi bizim yolumuzu aydınlatan 4 Kızıl pusuladır.

Meriç Şehitleri Ölümsüzdür!

Harika, Burak, Özkan ve Erdoğan Ölümsüzdür!


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.