1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İngiltere Londra’da Meriç Şehitleri Harika Kızılkaya Burak Ağarmış Özkan Güzel Erdoğan Çakır Ve Armutlu Şehitleri İçin Anma Düzenlendi

Londra’a Meriç Şehitleri Harika KIZILKAYA, Burak AĞARMIŞ, Özkan GÜZEL ve Erdoğan ÇAKIR  ve ARMUTLU ŞEHİTLERİ için ANMA Düzenlendi.

31 ekim 2023 günü, Vatanımız Bağımsız, Halkımız Özgür olsun diye Yunanistan Türkiye sınırında Meriç'ten geçerken Emperyalizmin Uşağı AKP’nin işbirlikçi ordusu tarafından 4 devrimci katledilmişti.

    Meriç şehitleri için, On’lara layık pano itinayla hazırlandı. Resimlerinin yer aldığı “Emperyalizmin Uşağı AKP Faşizm Devrimcileri Katlederek Devrim ve Sosyalizm Umudunu yokedemezsiniz! Şehitlerin resimlerinin ve isimlerinin altında da “DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!” Pankart yer aldı.

Ayrıca yine, Her bir Şehidin çerçeveli resimleri karanfille stantta yer aldı.  Anmada; yapılan konuşmada “… Kerpiç Ev’le Saray ve saltanatların çarpışmasıdır bu. 

4 Devrimciydi ve yaşamlarının belli dönemlerinde Avrupa'da kalmışlar yürekleri halk ve vatan sevgisiyle atan SÜRGÜNDE yaşayan binlerce, milyonlarca vatanseverdi ve  her türlü bedel ödemeyi göze alarak, Anadolu topraklarına ayak basan devrimcilerdi.

      Onların yaşamları şehadetleri aynı zamanda, Avrupa’da halk ve vatan sevgisiyle yaşayanlara mücadele çağrısıdır…”denilerek 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

      Ardından İngiltere Halk Cephesi’nin “Teslim Olmayanlar Yenilmez” başlık bildirisi okundu.

Meriç Şehitlerinin; Harika KIZILKAYA, Burak AĞARMIŞ, Özkan GÜZEL ve Erdoğan ÇAKIR’ın  kısa Özgeçmişleri okundu.

5 Kasım Armutlu Şehitlerimiz’ de Anıldı.

   Armutlu ile ilgili konuşmada ise “… Mücadele dağda, şehirde ve hapishanede sürüyor.

Aynı zamanda büyük direniş günlerinde, 2000-2007 Büyük Ölüm Orucu direnişi dönemi içerisinde: birçok direniş biçimi ile emperyalizmin dayattığı faşizmin uyguladığı politikalara karşı bizlerde devrimci politikalarımızla cevap olduk, barikat olduk. İşte onlardan biride Armutlu direnişiydi. O koşullarda Tecriti kıran ve dünyaya açılan pencereydi. İçeriyi dışarıyla, dışarının da içeriyle bağı ve sesi soluğuydu. Ve Direnişin halklaşması ve düşmanın yalanlarının teşhir olmasıydı. Armutlu direnişi: direnişi, içinde bir direnişti. Tarihi bir dönemeçlerden biriydi…”denildi.

         On dakikalık şehitlerimizin, özellikle Burak ve Harika’nın yaşamlarından kesitlerin yer aldığı SİNEVİZYON İzlendi.

Anma sonunda Harika'nın sevdiği mantı ve çikolata ve şehitlerimiz adına da helva sunuldu. 

Armutlu direnişçilerin Özgeçmişleri okundu.

    “4 Armutlu direnişçi ve şehitlerimizden Arzu Güler’in Ölüm Orucu direnişçisi. Sultan Yıldız’ın refakatçi olması vurgulandı. Bülent Durgaç, Barış Kaş ise devrimci ve ziyaretçi oldukları belirtildi.

    Bu katliama özgür tutsaklarda sessiz kalmadı. Eyüp Samur, Nail Çavuş, Muharrem Çetinkaya bedenlerini hapishanelerde tutuşturarak katliamı protesto etmişlerdi.

Anma, direnişin şu anda E tipi L tipi, F tipi derken, faşizm şimdi de Y, R, S tipi hapishanelerle tecriti koyulaştırıp, devrimcileri teslim almaya çalışılıyor. Ama şu anda direniş Hüseyin KARAOĞLAN’ın omuzlarında yükseliyor.”

 

Denilerek konuşması için Hüseyin Karaoğlan’ın kardeşi söz verildi ve;

         “Abim, hırsız değil, katil değil, tecavüzcü değil, abim devrimci ve ağırlaştırılmış hüküm de giymemiş ona rağmen KUYU Tipi hapishane kalıyor, tutsaklar bunu Kuyu dibi diye tarif ediyorlar: yani; hücrenin, altı, üstü, yukarı, aşağısı boş kuyu dibine konulmuş kimsenin sesinin duydukları yok. Yıldırmaya sindirmeye çalışıyorlar. Halbuki bu insanlar

F tiplerine karşı ölümüne direnişle inançlarından düşüncelerinden vazgeçmediler bunu biliyorlar ama yine de deniyor ve saldırıyorlar. Bizlerde onlara sahip çıkmalıyız. Hüseyin Karaoğlan’ın Talepleri Kabul Edilsin denebilir. Tecriti kırmak için, Herkes mektup yazabilir ve adalet bakanı, hapishane müdürlükleri aranıp bu Tecrit İşkencedir, Tecritte Son verin tecrite son verin denilebilir. Tutsakları yalnız bırakmayalım diyoruz.” çağrısı ile bitirdi konuşmasını. 

Edirne F tipi hapishanede kalan Hüseyin Karaoğlan’ın talepler:

1.       Zorunlu Sürgün Sevkler Durdurulsun

2.       Siyasi Tutsaklar Sevk Olduğu Hapishanelerde Bir Araya Getirilsin

3.       Tutsaklar Ailelerinin Yakınında ve Kendi Arkadaşlarının Bulunduğu Hapishanelere Sevk Edilsin

4.       Disiplin Cezaları Kaldırılsın, Şartlı Tahliyeler Uygulansın

5.       S, R, Y Tipi Kuyu Hapishaneler Kapatılsın… talepleriyle süresiz açlık grevinde.

Hep birlikte ve ayakta “BİZE ÖLÜM YOK’ marşıyla bitirildi ANMA.

İngiltere Halk Okulu Temsilciliği

06 Kasım 2023[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.