1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi’nin Katledilen 4 Devrimci İçin Yaptığı Açıklamayı Yayınlıyoruz

Bütün Dünya Halklarına Kimi Zaman Gür Sesimizle Kimi Zaman Umudu Fısıldayarak;

Direnme ve Savaşma Çağrısı Yaptık, Yapmaya Devam Ediyoruz!

Emperyalizm ve Faşizm İse Bu Çağrımızı Bizleri Katlederek Yok Etmeye Çalışıyor! Katledilen 4 Devrimci Bağımsızlık, Demokrasi ve Sosyalizm Mücadelesinde Her Türlü Bedeli Ödemeyi Göze Alan Anadolu Halkının Yiğit Evlatlarıdır!

Direnme ve Savaşma Çağrısında Bulunarak Ölümsüzleşen 4 Devrimci Başta Anadolu Ve Filistin Halkları Olmak Üzere Tüm Dünya Halklarına Umut Olmuşlardır!

Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır AKP faşizminin kolluğu tarafından katledilmişlerdir. AKP faşizmi 4 devrimciyi katletmiştir. Bu emri emperyalizmden almıştır. Çünkü bugün emperyalizm dünya üzerinde savaşan Marksist-Leninistleri teslim almak ve imha etmek istemektedir. Bunun için devrimciliği ve devrimcileri umut olmaktan çıkarmayı hedeflemektedir.

Emperyalizmin devrimciliğe ve devrimcilere saldırı yöntemlerinden biri ideolojik hegemonyasıdır. Bu hegemonya yozlaştırma olarak karşımıza çıkmaktadır. Emperyalizm devrimciliğin karşısına aktivizmi koymak istemektedir. Ama bugün bunu asla başaramadığını katlettiği 4 devrimciden görmekteyiz. Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır devrimciliğin onurunu taşımaktadırlar. Onlar 4 kızıl karanfil devrimlerin ve devrimciliğin tek kurtuluş olduğunu haykırmaktadırlar.

Emperyalizmin devrimciliğe ve devrimcilere saldırı yöntemlerinden biri de onları işkencelerle gözaltına almak, tutuklamak ve katletmektir. Bu yöntemlerle devrimciliği bitirebileceğini sanmaktadır. Emperyalizm aslında acizdir. Çaresizdir. Bu saldırılar ile asla kazanamayacaktır. Çünkü bağımsızlık demokrasi ve sosyalizm mücadelesi için düşünlerimiz halkların bilincine ve yüreğine gömülmektedir. Yeni bir kuşağı yaratmakta, cüreti var etmektedir. Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır Anadolu ve dünya halklarının bilincine ve yüreğine gömülerek yeni ve cüretli bir neslin kaynağı olacaklardır.

Emperyalizm dünya üzerinden Marksist-Leninistleri silemeyecektir. “Direniş ile elde edilemeyen daha fazla direnişler ile elde edilecektir” şiarı ile savaşan Anadolu ve dünya halkları karşısında yenilen emperyalizm ve onun işbirlikçileri olacaktır.

Bugün nasıl siyonist İsrail’e karşı destanlar yaratarak dövüşüyorsa yiğit Filistin halkı öyle dövüşmektedir Anadolu devrimcileri de emperyalizme ve faşizme karşı.

Emperyalizme ve faşizme karşı asla teslim olmayacağız. Direnmemenin katliama götüreceğini direnmenin ise tek kurtuluş olduğunu biliyoruz. Direnmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Uzlaşmaz bir devrimciliğin onurunu taşıyoruz. Bu onur ile Anadolu ve dünya halklarına DİRENME VE SAVAŞMA çağrımızı yapıyoruz. Umut olabilmenin bedelleri var biliyoruz ve GERİSİ HAYAT diyoruz.

Anadolu topraklarında umut olmaya, umudu büyütmeye devam edeceğiz.

 

KATLEDİLEN 4 DEVRİMCİNİN KATİLİ EMPERYALİZM VE AKP FAŞİZMİDİR!

KATLEDİLEN 4 DEVRİMCİNİN CENAZELERİ DERHAL AİLELERİNE VERİLMELİDİR!

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL ONURDUR!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

HARİKA KIZILKAYA ÖLÜMSÜZDÜR!

ÖZKAN GÜZEL ÖLÜMSÜZDÜR!

BURAK AĞARMIŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

ERDOĞAN ÇAKIR ÖLÜMSÜZDÜR!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.