1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi Açıklama: Anadolu Topraklarında Halklara Umut Olmaya, Umudu Büyütmeye Devam Edeceğiz

 

Gözaltına Alınan Devrimciler Derhal Serbest Bırakılsın!

AB ve ABD emperyalizminin uşağı olan faşist AKP iktidarı, iki aydır Anadolu topraklarında devrimcileri teslim alabileceğini düşünerek terör estiriyor. 2 Kasım sabahı da İstanbul’da onlarca ev basılarak birçok devrimci işkencelerle gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan isimlerini öğrenebildiklerimiz; Hasan Karapınar, Özgür Karakoç, Sadegül Çavuş Çiftçi, Dilan Bilge, Dilber Özdemir, İlyas Argun, Pınar Birkoç

Yaşanan tüm bu baskınlar bizlere göstermektedir ki; ne vatan topraklarımızda ne de ezilen halklara karşı tüm dünyada yanlış politikalar üreten AKP yönetemiyor. AKP açlık, zulüm ve katliamları dünya halklarına reva görüyor. Tüm bu baskı ve zora karşı hem vatanımızda hem de tüm dünyada direnenlerin bir tek Halk Cepheliler olduğunu bilen AKP, sürek avına çıkmışçasına haftalardır bizleri teslim alabilmek için saldırıyor. Dünya Bankası’ndan aldığı 35 milyar dolar AKP’li bürokratların ayakkabı kutularını doldurmaya yetmedi ki daha çok baskın ve gözaltıyla saldırmaya devam ediyorlar.

Tüm Bu Çabaları Nafile, Başaramayacaklar

Evet, devrimci sanatçılığı teslim almak, devrimci avukatlığı teslim almak, devrimci basını teslim almak, devrimci memurluğu, devrimci işçiliği, devrimci mimar mühendisliği yani kısacası devrimciliği teslim almak için AB ve ABD emperyalizmi AKP’ye para veriyor. Ne kadar para verirlerse versinler unuttukları bir şey var devrimciler Anadolu toprağının evladı. İşte bu yüzdendir ki bizi yok edemiyorlar, edemeyecekler. Devrimciliği Anadolu’da bitiremeyecekler. Milyonlarca halkı teslim alamayacaklar.

On yıllardır başaramadıkları gibi yine başaramayacaklar. Çünkü biz; Pir Sultanlardan, Baba İshaklardan, Mahirlerden ve yüzlerce kahraman şehitlerimizden teslim olmamayı, yola gelmemeyi öğrendik.

Yine Teslim Olmayacak, Yine Yola Gelmeyeceğiz

Anadolu topraklarında halklara umut olmaya, gözaltı, tutsaklık, şehitlik pahasına da olsa umudu büyütmeye devam edeceğiz. Pir Sultan nasıl Hızır Paşa’ya teslim olmadıysa, Mahir nasıl teslim olmayarak Kızıldere’de Anadolu İhtilali’nin manifestosunu yazdıysa öyle direnecek ve teslim olmayacağız.


02.11.2023

HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.