1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Bir Ayda İki Kez De İdil Kültür Merkezi’ni Bassanız Grup Yorum Devrimci Sanat Geleneğinden Milim Sapmadan Türkülerimizi Söylemeye Devam Edecek

Grup Yorum ’un çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi AKP’nin işkenceci, hırsız polisleri tarafından bugün (1 Kasım) bir kez daha basıldı.

İsrail’in Filistinlilere saldırısında olduğu gibi düşmanca İdil Kültür Merkezi’ni basan AKP polisi kültür merkezini talan ederek kapılarını dahi çaldı.

8 Eylül günü basılan İdil Kültür Merkezi’nde iki Grup Yorum emekçisi tutuklandı. Ancak Grup Forum’u baskınlarla devrimci sanat çizgisinden vaz geçirebileceğini düşünen faşizm ve oligarşi bir kez daha yanılmıştı, bugün de yanılacak. Çünkü onların mayası Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’ten Ayça İdil Erkmen’e, Ayça İdil Erkmen’den Ayşe Nil Ergen ve Ayşe Gülen’den geliyor. Onların mayası Kızıldere’den günümüze halkın türküleriyle büyümektedir.

1 Kasım günü yaşanan baskında Grup Yorum emekçilerinden Fırat Kaya, Rıdvan Akbaş, Barış Yüksel, Vedat Doğan, Rezzan Şengül, Hakan İnci, Eser Çelik ve Seher Adıgüzel ile misafir olarak orada bulunan Sevcan Akdoğan gözaltına alındı.

Grup Yorum’a, devrime ve devrimciliğe yönelen her saldırının AB ve ABD emperyalizmiyle direkt bağı vardır ki bunu 7 Eylül günü Dünya Bankası Türkiye Direktörü Humberto Lopez söylemiştir. Türkiye’ye verilecek olan 35 milyar doların karşılığında faşist AKP iki ay içerisinde İdil Kültür Merkezi’ni iki kere bastı, bir içerisinde onlarca ev basılarak onlarca devrimci işkencelerle gözaltına alındı. AKP için her şey 35 milyar dolardır. 35 milyar dolar için AKP, devrimcilik ve devrimlere karşı tüm saldırılar yapmaktadır.

İki ay değil her ay da devrimci kurumları, kültür merkezlerini bassanız, bu halkın en onurlu evlatları olan devrimcileri gözaltına alsanız, tutuklasanız da devrimciliği Anadolu topraklarından asla silemeyeceksiniz!

Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın!

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!


HALK CEPHESİ : Açıklama: 01.11.2023

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.