1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin'de Uluslararası Sempozyum’un Deklarasyonu Açıklandı ve Grup Yorum Konseri Yapıldı

Sempozyum ’un üçüncü gününde program Dezenformasyon üzerine Workshopla devam etti. Anti-Emperyalist bir gazetecilik ve basın faaliyetini savunan katılımcıların karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirdiği etkinlikte beraber ne yapılabileceği yönünde sohbet edildi. Bu çalışmanın ardından ortak bir dergi, dezenformasyona uğrayan ülkeler, bölgeler vd. yerlere ziyaret ve ortak hareket hedefli kararlar alındı ve workshop sonlandı.

 Ardından Deklarasyon bölümüne geçildi. Deklarasyonda her konu başlığı adına birer temsilci paneller ve workshoplar neticesinde çıkan sonuçlar ve kararları okundu. Deklarasyonlardan sempozyumun verimliliği çok net anlaşılıyordu. Böylelikle binbir emekle örülmüş olan bir sempozyum daha olumlu kazanımlarla sonuçlanmış oldu.

 Gün ise Grup Yorum konseri ile devam etti. Konser öncesi polisin Filistin halkıyla dayanışmaya engel olmak için yaptığı aramaya ve baskıya Grup Yorum sahneye Filistin bayrağı ile çıkaran en güzel cevabı verdi. Türkçe, Kürtçe ve diğer dillerde devrim türküleri söylendi. Almanya’nın çeşitli yerlerinden gelen yüzlerce insanın yanı sıra sempozyum için orada bulunan dünyanın çeşitli halklarından birçok insan türkülere ve marşlara eşlik etti, halaylar çekti. Konserin en önemli anları ise 230 günü aşkın süredir açlık grevinde olan Eda Deniz Haydaroğlu ve yine 100 günü aşkındır süresiz açlık grevinde olan Ilgın Güler, Sevil Sevimli Güler ve İleni Lena Açıkgöz direnişlerini anlattıkları oldu. Her anı yine direnişlere destek ve dayanışma ile geçen coşkulu bir Grup Yorum konseri daha sloganlarla son buldu.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.