1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin Direnişçileri İçin Londra'da Adalet Nöbeti Başlıyor

Almanya'da faşist 129 yasaları ile tutuklanan ve şuan yargılanmaları devam eden İhsan Cibelik, Özgül Emre ve Serkan Küpeli'nin tutuksuz yargılanmaları, serbest bırakılması,  129 yasalarının iptal edilmesi için Eda Deniz Haydaroğlu 245, Ilgın Güler 194, Sevil Sevimli Güler 189 ve Lena Açıkgöz 129 gündür adalet talebi ile Süresiz Açlık Grevindeler.

İngiltere Halk Cephesi, direnişçileri sahiplenmek ve taleplerinin kabul edilmesi için 17 Kasım 2023 Cuma günü Almanya Elçiliği önünde eylem gerçekleştirdi.

İngilizce ve Almanca yapılan konuşmalar ve atılan sloganlar ile hukuksuzluklar ve direnişte olanların taleplerinin karşılanması haykırıldı.

Almanya Elçiliği önünde yapılan eylemde, İngiltere Halk Cephesi 20 Kasım 2023 Pazartesi gününden itibaren Pazartesi’den Cuma gününe hergün saat 11:00'de elçilik önünde Berlin'de ki direnişçilerin talepleri kabul edilene kadar Adalet Nöbetine başlayacağını duyurdu.

Tüm halkımızı Süresiz Açlık Grevi Direnişimizin talepleri etrafında, Londra'da ki Almanya Elçiliği önüne adalet nöbetine omuz vermeye ve direnişi sahiplenmeye çağırıyoruz.

 SÜRESİZ AÇLIK GREVİ DİRENİŞÇİLERİNİN TALEPLERİ TALEPLERİMİZDİR!

 1- Devrimci ve Anti-Faşist Tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli TUTUKSUZ YARGILANSINLAR!

2- Her türlü Dijital delil suç delili olarak kullanılmaktan çıkarılsın! Dijitallerin güvenirliği ve delil niteliği yoktur!

3- Almanya Anayasayı Koruma örgütünün (Verfassungsschutz) devrimciler hakkında hazırladığı raporlar meşru değildir, mahkemelerde delil olarak kullanmaktan çıkarılsın!

4- Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank Özgül Emre’lere yapılan operasyondan kısa bir süre sonra Türkiye Adalet Bakanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü ve onur madalyası aldı. Bu görüşmede neler konuşuldu ve Savcı Peter Frank hangi hizmetler sonucu onur madalyası aldığı açıklansın?

 

 129 Yasaları İptal Edilsin!

Eda, Ilgın, Sevil, Lena Onurumuzdur!

Süresiz Açlık Grevinin Talepleri Kabul Edilsin!

Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli Serbest Bırakılsın!


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.