1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Halk Cephesi: Mülteciliğin Kaçışın Teşvik Edildiği Dünyada Onlar Vatanlarına Dönerken Katledildiler!


Meriç Şehitleri, Cüretin, Sabrın, İddia ve Kararlılığın Temsilcisi Olarak, Halkların Kalbinde ve Bilincinde Sonsuza Kadar Yaşayacak!

 

Yunanistan'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan 4 Devrimci, sınırda Türkiye oligarşisinin faşist ordusu tarafından katledildiler.

Özkan Güzel, Burak Ağarmış, Harika Kızılkaya ve Erdoğan Çakır, 31 Ekim'de Yunanistan Türkiye sınırındaki Meriç nehrini geçerken katledildiler.

 

Özkan Güzel ölüm orucu gazisi, Burak Ağarmış bir Dev Gençli idi. Harika Kızılkaya, faşist devletin defalarca hakkında sürek avı ilan ettiği bir devrimciydi. Erdoğan Çakır, Avrupa'nın hapishanelerinde uzun yıllar tutsak kalmış bir devrim emekçisiydi.

Katledildiler.

Türkiye'ye halkın kurtuluş umudunu ve savaşını büyütmek için giderken katledildiler.

Kaçmak için değil, savaşmak için sınır geçerken katledildiler.

HALKIMIZ! DÜNYA HALKLARI!

Burak, Harika, Özkan ve Erdoğan'la bir kez daha tanık oldunuz ki, Türkiye halklarının emperyalizmi ve faşizme karşı savaşma kararlılığı sürüyor.

TANIKSINIZ!

EMPERYALİST KUŞATMAYA VE DAYATMALARA BOYUN EĞMEDİK.

TANIKSINIZ!

UMUTSUZLUĞA TESLİM OLMADIK!

TANIKSINIZ!

DEVRİM İDDİAMIZDAN, SOSYALİZM İDEALİMİZDEN VAZGEÇMEDİK.

Üzerimize yıkılan sosyalist sistem çöktü. Üzerimize emperyalizmin bombaları yağdı. Üzerimizden cuntalar gelip geçti. Emperyalizmin ideolojik kültürel bombardımanını altında kaldık.

Yoldaşlarımızın bedenleri bombalar, kurşunlarla paramparça edildi. Binlercemiz hapsedildik.

FAKAT YİNE DE;

TANIKSINIZ;

TESLİM OLMADIK. VAZGEÇMEDİK. YENİLMEDİK.

KANITIMIZ; BURAK'TIR!

KANITIMIZ; HARİKA'DIR!

KANITIMIZ; ÖZKAN'DIR!

KANITIMIZ; ERDOĞAN'DIR.

 

Halkımız! Yoldaşlarımız!

MERİÇ ŞEHİTLERİ, MÜLTECİLİĞİN REDDİ VE MAHKUM EDİLMESİDİR!

Meriç'den vatan topraklarına geçerken şehit düşen yoldaşlarımız, uzun yıllar Avrupa'da kalan yoldaşlarımızdır.

Ama onlar hiçbir zaman mülteci bataklığında boğulanlardan olmadılar.

Vatan toprağına geri dönüp, mücadelelerini sürdürmek hep arzuladıkları bir şeydi ve nihayet bu arzularını yerine getirdiklerine tanık oluyoruz.

Onlar nezdinde diyebiliriz ki, Meriç Şehitleri, mülteciliğin reddi ve mahkûm edilmesidir.

Onların dalgalandırdığı kızıl bayrakta şimdi vatana dönüşün çağrısı yazılıdır.

Onlar, halkımızın, dünya halklarının kurtuluş umudunu büyütmek için vatan topraklarına tekrar ayak bastılar. Düşmanla ilk yüzyüze geldiklerinde katledildiler. Ama yine de umudumuzu büyüttüler. Bundan emin olabilirler.

Bir halkın, Özkanlar'ı, Buraklar'ı, Erdoğanlar'ı, Harikalar'ı varsa, orada umutsuzluğa yer yoktur.

 

AVRUPADAKİ HALKIMIZ VE HALK CEPHELİLER!

Yoldaşlar, vatanımızdan uzaktayız; onların tabutlarının altına omuzlarımızı koyamayacağız. Fakat onları sahiplenmek ve yaşatmak için kuşkusuz ki yapabileceğimiz ve yapmamız gereken çok şey var.

Faşizmin katliamını protesto etmekten, yoldaşlarımızı layık oldukları şekilde anmaya kadar, onları Avrupa'da da sahiplenecek ve yaşatacağız.

 

ÖZKAN GÜZEL, HARİKA KIZILKAYA, BURAK AĞARMIŞ, ERDOĞAN ÇAKIR ÖLÜMSÜZDÜR!

KATLEDİLDİLER; HALKIMIZIN KALBİNDE VE BİLİNCİNDE SONSUZA KADAR YAŞAMAYA DEVAM EDECEKLER!

 

03.11.2023

AVRUPA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.