1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Solingen Kentinde Alevi Kültür Merkezinde Ayten Öztürk Konuk Edildi

 Solingen Alevi Kültür Derneğinde 5 Kasım Pazar günü Ayten Öztürk ile canlı bağlantı kurularak işkence, direniş ve zafer üzerine sohbet edildi.

Aynı gün derneğin kahvaltı günü olduğundan geniş bir katılımla gerçekleşen sohbette Ayten Öztürk' le sohbetin direniş ruhunun yayılması açısından önemine dikkat çekilerek başlanan açılış konuşmasında, günümüzde tüm dünyada Adalet mücadelesinin ön plana çıktığı vurgulanarak çeşitli örnekler verildi. Özellikle ülkemizdeki ve Almanya’daki adaletsizlikler örnek gösterilerek, bunun nedenleri üzerinde duruldu.

Alevi inancında Adaletin ne kadar önemli olduğu ve zalime karşı mücadelenin Alevi inancının esaslarından olduğu vurgulanarak kutsal Adalet simgelerinden Hallacı Mansur örneği verildi.  Dar-ı Mansur' un bu nedenle en büyük yargılama divanını temsil ettiği gerçeğinden hareketle böyle dönemlerde devrimcilerin vicdanlarının ve kalplerinin Dar- ı Mansur’a bağlandığı ve tıpkı Hallacı Mansur gibi her yerde boyun eğmez bir adalet mücadelesi yürüttükleri anlatıldı.

Meriç Şehitlerinin de anıldığı konuşmada bu katliamın da zalimlerin ne kadar pervasızlaştıklarını gösterdiği ve bu zalimliğe ya dur der ya da teslim oluruz ve daha çok katledilir, daha çok Zulüm görürüz denildi.

Bu nedenle tüm halkımızı vicdanlarını ve kalplerini tıpkı devrimciler gibi Dar-ı Mansur’a bağlamaları çağrısı yapmalıyız ve Ayten yoldaşı da böyle bir vicdan ve kalpla dinleyelim denilerek söz Ayten yoldaşa bırakıldı.

Ayten Öztürk’ün anlatımı gerçekten son derece etkili oldu. İşkence gerçeği ne kadar bilinirse bilinsin somut olarak ortaya konulması ve özellikle direniş ruhu inanmaktayız ki bir kez daha devrimcilere saygı ve güven duygularında pekişmeye neden oldu.

Ayrıca İhsan Cibelik yoldaşın durumuna da dikkat çekilerek destek çağrısı yapıldı.

Derneğin bir gün önce soyulması ve bütün sistemlerin çalışamaz halde olması belli aksaklıklar yaratsa da bunlarda aşıldı.

Ayrıca söyleşi sırasında Ayten’in kitabı, Kerbela Dergisi ve çeşitli yayınlar da halkımıza verildi. Yine Meriç Şehitlerimize ilişkin Cephe açıklaması ve Kemal Amcanın direnişini anlatan bildiriler dağıtıldı.

Ayten Öztürk'e Özgürlük!

Ev Hapsi Derhal Kaldırılsın!

İşkenceyi Anlatanlar Değil İşkence Yapanlar Yargılansın!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Avrupa Halk Meclisleri Alevi Komisyonu Ve Kerbela Dergisi 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.