1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Dusseldorfta 3 Devrimcinin Yargılandığı Davanın Mahkemesi Görüldü

 14 Kasım 2023 Günü Almanya Düsseldorf'ta 3 Devrimci Tutsağın Mahkemesi Görüldü!

Almanya'da 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde gözaltına alınan ve tutuklanan 3 Devrimci tutsak Devrimci Gazeteci Özgül Emre, Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik ve Antifaşist Serkan Küpeli'nin yargılandığı davanın 14 Kasım günü duruşması görüldü.

Yapılan bu mahkemede Devrimci gazeteci Özgül Emre açıklama ve konuşma yaparak, tutuklandığı günden, bugüne adaletsizliklerin ve eşitsizliklerin olduğunu, davanın başından beri siyasi nedenlerle ve politik ilişkiler sebebiyle yapıldığını, adil yargılanma hakkının gasp edildiğini, "Adalet" ve "Hukuk" kavramlarının altının boşaltıldığını değersizleştirilip ayaklar altına alındığına defalarca şahit olduklarını belirterek örnekler verdi.

Konuşmasının devamında devrimci gazeteci Özgül Emre bugün yine tutuklandıkları günden beri direnişte olan ve son 8 aydır süresiz açlık grevinde olan direnişçilerden bahsederek 4 direnişçiyi selamladı.

Tutuksuz yargılanma hakkından bahsetti. Tutuksuz yargılanmanın bir hak olduğunu ve bu davanın da neden siyasi olduğuna dair örneklendirme yaptı. Yapılan bu örneklendirmede;

Almanya'nın Bavyera Eyaletinde Irkçı AFD partisinden olan Daniel Halemba'yı örnek göstererek geçtiğimiz günlerde sonuçlanan davasından örnekler verdi. Bu örnekte kişinin adresinde bulunmadığı için yakalama kararı çıkartıldığını ve milletvekili dokunulmazlığı kaldırılmasına rağmen ve adresinde bulunmadığı tespit edilip yakalama kararı olmasına rağmen görülen mahkemede tutuksuz yargılanma ile serbest bırakıldığını belirterek aslında ırkçılara ve katillere nasıl uygulandığını, 56 milyonun katili olan Nazi Almanya’sından dünya halklarını kurtaran ve faşizme son veren sosyalistlere nasıl düşmanca davranıldığını yine şu an süren bu davadan örnek vererek açıkladı.

Devrimci gazeteci Özgül Emre konuşmasını bitirdikten sonra Mahkeme heyeti yine bir dijital delili okudu.

Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik söz hakkı isteyerek daha önce yapmak istediği konuşma için söz aldı. Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik'in bu konuşması davanın başından bu yana verilen dilekçelerin itiraz ve reddedilmeleri ile ilgiliydi. Kendisi üzerinden Türkiye'de defalarca gözaltına alındığını ve işkencenin her türlü yönteminin üzerinde uygulandığını ve Türkiye'de kaldığı süre boyunca toplam 10,5 yıl tutsaklık yaşadığını anlattı. İhsan Cibelik'in konuşmasının ortasında mahkeme heyeti müdahale ederek "Önemli bir etkinliğe" katılmaları gerektiğini söylediler ve yine yaşanan mikrofon sorunundan da kaynaklı olarak da bu gerekçelerle görülen duruşmayı sonlandırdılar.

Mahkeme girişinde güvenlik görevlisi polisler içeride duruşmada davanın seyri hakkında not almamızı engellemek için keyfi bir şekilde girenlerin kalemlerine el koyarak salona kalem alınmasına izin vermedi. Bu keyfilik karşısında tartışa tartışa sadece tükenmez kalemin içinin alınmasına izin verdiler. Haberlerimizden korkuyorlar. Teşhir olmak, mahkemenin nasıl geçtiğini halktan gizlemek istiyorlar. Ama başaramayacaklar. Gerçekleri halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.

Devrimci Gazeteci Özgül Emre, Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik ve Antifaşist Serkan Küpelinin yargılandığı dava yarın yani 15 Kasım 2023 günü saat 09:30'da devam edecek.

Duruşmada yine Faşist 129 yasaları kaldırılsın ve tutuklanan 3 devrimci tutuksuz yargılansın talepleriyle bedenlerini açlığa yatıran ve süresiz açlık grevi yapan bugün direnişlerinin 242. gününde olan Eda Deniz Haydaroğlu ve 181. gününde olan Ilgın Güler'de katıldı.

Yarın devam edecek olan duruşmaya katılacaklarını belirten direnişçiler tüm halkımızı duruşmalara çağırdılar. 

Almanya'da ve Avrupa'da yaşayan tüm halkımızı duruşmalara katılmaya çağırıyoruz!

Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli yalnız değildir!

Berlin Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.