1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD’lı Aileler Çağlayan Adliyesi Önünde Basın Açıklaması Gerçekleştirdi

TAYAD’lı Aileler Çağlayan Adliyesi önünde her hafta Çarşamba günü yaptıkları basın açıklamalarını bu haftada gerçekleştirdi. TAYAD’lı Ailelerin yapmış olduğu açıklamanın metnini paylaşıyoruz;

Basına ve halkımıza

Faşist AKP iktidarı baskın ve gözaltılarla haklı ve meşru mücadelemizi engelleyemez. AKP iktidarının yönetememe krizi derinleştikçe halka uyguladığı zulüm de artmaktadır. Halkı açlığa, yoksulluğa, yozlaşmaya mahkum eden faşist AKP iktidarı devrimcilere, adalet mücadelesi verenlere, direnenlere saldırmaktadır. Bu yüzden 20 Ekim sabah 6.30’da Gazi Mahallesinde 25 ev basıldı. Bu evlerden biri de S, R, Y kuyu tipi hapishaneler kapatılsın talebiyle süresiz açlık grevinde olan Hüseyin Karaoğlan’ın eviydi.

Emperyalizm ve işbirlikçileri bir yandan kuyu tipi hapishanelerle özgür tutsakları imha etmek isterken bir yandan da tecrite karşı direnenlere, adalet ve devrim mücadelesi verenlere gözaltılarla, baskınlarla gözdağı vermek istiyor. Bizler evlatlarımızın kuyu diplerinde imha edilmesine müsaade etmeyecek ve tecrite karşı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. 20 Ekim sabahı halkın evlerini basıp talan edenler, Sincan 1 No’lu yüksek güvenlikli hapishanesinde de Hüseyin Karaoğlan’a zorbalıklarına devam ediyor. Sağlığını kontrol ediyoruz bahanesiyle Hüseyin Karaoğlan gece yarısı gardiyanlar tarafından 2 saatte bir uyandırılıyor. Süresiz açlık grevinde olduğu ve bulunduğu koşullardan kaynaklı zaten zor uyuyabildiğini söylemesine rağmen hapishane idaresi işkencesine devam ediyor. Sincan 1 No’lu yüksek güvenlikli hapishane idaresi yaptığı işkencelerle suç işlemektedir. Hüseyin’in sağlığı taleplerinin kabul edilmesiyle mümkündür.

Hüseyin Karaoğlan bugün süresiz açlık grevinin 45 Gününde. TAYAD’lı Aileler olarak bizler de emperyalizm ve işbirlikçilerinin gözaltılarına, baskınlarına, işkencelerine rağmen Hüseyin Karaoğlan’ın süresiz açlık grevi direnişini desteklemeye ve evlatlarımızın mücadelesini büyütmeye devam edeceğiz. Haklı olan biziz. Biz kazanacağız.

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Direne Direne Kazanacağız!

Tecrit İşkencedir, Tecrite Son!

TAYAD’lı AilelerEtiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.