1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İsveç Halk Cephesi Filistin Eylemine Katıldı

Hamas'ın İsrail'e saldırmasından sonra, İsrail'in Gazze'ye saldırması, elektrik ve suları kesmesi ve sınırsız güç kullanmasına karşı tüm Avrupa'da olduğu gibi; İsveç'in Göteborg kentinde de protesto edildi.

İsveç'in Göteborg şehir merkezinde bulunan Gustav Adolfs torg  ( Kral Gustav Adolf Meydanı)nda bir araya gelen onlarca gösterici İsrail'in saldırılarını protesto etti. Filistin Bayraklarının ve İsrail askerleri tarafından öldürülen Filistinlilerin fotoğraflarının taşındığı eylemde, Filistin’den İsveç'e göç etmek zorunda bırakılan, Filistinli gençlerin konuşmaları, orada tanık oldukları zulmü anlatımlarıyla eylem başladı.

İsveç Halk Cephesi; Filistin Halkının Yanındayız.

Sırasıyla konuşmacıların arasında yer alan İsveç Halk Cephesinde bir yoldaşımız, Önce Arapça ‘da 'Dünya halkları emperyalizmin vahşi yüzünü Irak’ta Afganistan’da gördü, şimdi Filistin’de yapılan direnişi katliam gibi göstermek altını boşaltmak ve barış çağrıları yapmak emperyalizmin vahşetine çanak tutmaktan başka bir şey değildir. Filistin Halkını bizler, Türkiye'deki devrimciler olarak selamlıyoruz' şeklinde konuştu.

Daha sonra İsveç'çe de konuşmasını sürdüren yoldaşımız; 'Filistin’de yıllarca savaş sürmekte ve irili ufaklı direnişler devam etmektedir ama en nihayetinde anti-emperyalist taraf güçlüdür ve başta Amerika olmak üzere emperyalizme karşı bir duruş vardır. Dünya halkları ile emperyalizm arasında ki baş çelişki bitmeyecek ve çözülene kadar direnişler devam edecektir. Bizler bu direnişte her zaman en önde olduk ve olacağız. Ali Sabanlarla nasıl savaştıysak bugün emperyalizme karşı savaşan halkların yanında olmaya devam edeceğiz!' ifadelerini kullandı. Yoldaşımız konuşmasını; Bir-ruh bid-dem nefdik ya Filistin! sloganıyla sonlandırdı.

Eylem sona erdikten sonra Filistinli gençler marşlarla şehir içinde yürümek istemesine karşı; İsveç polisinin engeli ile karşılaştı. Polis gençlerin önünü keserek, eğer eylemi bitirmemeleri halinde gözaltı işlemlerine başlayacakları tehdidinde bulundu.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.