1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halkın Sesi Radyo İdeolojilerin Savaşı Programında Tecrit Ve Teslim Alma Politikaları Anlatıldı

Halkın Sesi Radyo'da 12 Ekim Perşembe günü yayınlanan Yıldızlı Yürek Kültür Sanat programının kaydını paylaşıyoruz.

Emperyalizmin ve Faşist İktidarların Halkların Kurtuluş Mücadelelerine Karşı En Etkili Silahı Tecrit;

Tecrit bir işkence yöntemidir. İnsan bedeninde yaralar açmıyor; ama uzun vadede insan bedenini kullanılamaz, en önemlisi beyni vücuda hükmedemez hale getiriyor.

Fiziksel ve düşünce biçimi olarak yıpratıyor, ağır ağır ama hedefinden şaşmadan ve sistemli olarak çökertiyor.

Emperyalizmin ve faşist iktidarların direnenlere yönelik politikası ve pratiği budur.

Teslim almanın en güçlü aracı tecrittir. Terör, işkence ve katliamlarla teslim alınamayanlara yönelik, son çare olarak tecrit uygulanır. Böylece yalnızlaşma, yabancılaşma ve yozlaşma yaratılmaya çalışılır. Bunun için tecrite alınan kişi, insana dair tüm duygu ve ortamdan yalıtılır. Bu yalıtma koşulları, güçlü bir inanç ve iradenin olmadığı bir yerde, örgütlü yaşanmayan, kolektif olunmayan bir yerde kişiyi hayvanileştirir. Kendi kendini yemesi ve imha etmesi sağlanır.

Anadolu Topraklarında, Cephe Tutsaklarının Tecrite Karşı Direniş Programlarıyla Yenilmiştir!

Tecrit bizzat emperyalizmin kendi muhaliflerine ve halkına uygulayarak deneyim kazandığı bir politikadır! Çıkan sonuç: bir devrimci hareket tecrite direnirse, yenilmezse halkı için yaşayabilir ve savaşabilir. Tutsağın direniş damarı kuruduğunda, halkın en soylu damarı olan devrimcilik de yok olabilir.

Onun için emperyalist karargahlarda alınan kararın adı “ya düşünce değişikliği ya ölüm” olmuştur.

Onun için Marksist Leninist devrimcilerin kararı “ya zafer ya ölüm” olmuştur.

https://halkinsesiradyo.net/index.php/2023/10/13/bir-iskence-yontemi-olarak-tecrit-politikasi/

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.