1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi'nden Filistin Açıklaması: Emperyalizm Gibi Siyonizm de Kağıttan Bir Kaplandır

Emperyalizmin bir projesi olarak 1948 yılında Filistin topraklarında kurulan İsrail Devleti’ne karşı ilk günden beri Filistin halkı direndi. Kendi topraklarının emperyalizm ve siyonizm tarafından gasbedilmesine karşı Filistinliler “Nehirden denize özgür Filistin” direndi. 

Dünyanın tüm emperyalist güçlerini arkasına alan Siyonist İsrail Devleti’ne karşı Filistin halkı 75 yıldır 7’den 70’e tüm bir halk olarak taşla, sapanla, feda ruhunu kuşanarak bir silaha dönüştürdükleri bedenleriyle direndiler.

Nasıl ki tüm dünyada emperyalizmin kâğıttan bir kaplan olduğu görüldüyse Filistin halkı da İsrail siyonizminin kâğıttan bir kaplan olduğunu on yıllardır gösterdiği gibi 7 Ekim 2023 tarihinde de bir kez daha göstermiştir.

Kâğıttan bir kaplan olan İsrail 7 Ekim gününden itibaren ne karadan sınırlarını savunabilmiş ne de o çok övündükleri teknolojileriyle yarattıkları demir kubbeleri meşrulukla direnen İsrail halkı karşısında yerle bir oldu.

Emperyalizmin İsrail siyonizmini Orta Doğu’da kullanarak gerçekleştirmeye çalıştığı tüm politikalarını Filistin direnişi yerle bir etti. Filistin direnişi göstermiştir ki; emperyalizm istediği gibi ülkeleri işgal edemeyecek, halklara zulmedemeyecektir. Ve Filistin direnişi tüm dünyada ki ezilen halklara öğretmiştir ki; askeri ve ekonomik olarak düşman ne kadar üstün olursa olsun haklılığın inanmış, vatan sevgisiyle donanmış ve elindeki her şeyi silaha dönüştürebilen halklar direnişlerini sürdürmelidir. Ne olursa olsun emperyalizme, faşizme ve siyonizme asla teslim olmamayı Filistin direnişi bir kez daha dünya halklarına göstererek umut olmuştur. Filistin direnişi kaybedildiğinde ise emperyalizm diğer halklara daha pervasızca saldıracaktır.

Direnişin başında İsrail siyonizmine neler yapması gerektiği direktifini vermek için bölgeye giden ABD Başkanı Biden emperyalizmin çıkarlarının neler olduğunu bir kez daha belirterek Filistinlilerin katledilmesi talimatını vermiştir. Emperyalist savaş kurallarında kâğıt üzerinde dahi hastanelerin, okulların vurulması yasakken İsrail siyonizmi hastaneleri vurarak Filistin topraklarında bir katliam, bir soykırım yapmaktadır.

Filistin topraklarında İsrail’in yaptığı katliamları durdurmanın tek yolu antiemperyalist mücadeleyi büyütmek, dünyada ezilen halkların kendi hakları için emperyalizme karşı direniş bayrağını daha yukarıya taşıması ve direnen Filistin halkının haklılığını ve meşruluğunu her koşulda savunmaktır.

 

İŞGALCİ VE KATİL İSRAİL YENİLECEK, DİRENEN FİLİSTİN HALKI KAZANACAK!

HALK CEPHESİ
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.