1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi Açıklaması: Faşist AKP İktidarı Baskın ve Gözaltılarla Haklı ve Meşru Mücadelemizi Engelleyemez

11 Ekim sabahı 6.00’da üç kez işten atılan ve iki kez direnerek zafer kazanan işçi Türkan Albayrak ve Grup Yorum emekçisi Bahar Kızılaltun evlerinden gözaltına alındı. Çayan’da bulunan Zafer Evi’de basıldı. Evde bulunan Mehmet Tunçay baskına karşı direndiği için gözaltına alındı.

Ankara Polis Komplolarla Devrimcileri ve Devrimci Avukatlığı Teslim Alamayacak 13 Ekim gece 2 sıralarında Ankara’da yapılan ev baskınlarında Ankara ÇHD Şube Başkanı ve Halkın Avukatı Ceren Yılmaz, Ankara ÇHD Şube Yöneticisi Halkın Avukatı Fatih Gökçe, ÇHD üyeleri Bilge Topçu ve Ilgın Gökçe ile Semiha Eyilik isimsiz bir ihbar ve savcının yazılı talimatıyla gözaltına alındı. Ankara polisinin kurmaya çalıştığı yeni bir komplo olduğu gözaltı gerekçesinde açıkça görülmektedir. Ankara polisi tarafından kurulan bu komplo ilk değildir. Geçtiğimiz yıllarda da birçok Halk Cepheli kurulan komplolarla tutuklanmış ve sonrasında sürdürülen kampanyalarla komplolar çökertilerek Halk Cepheliler zulmün elinden alınmıştı. 13 Ekim’in ilk saatlerinden itibaren sergilenen oyun bu yüzden bizlere çok tanıdık gelmektedir. Bir kez daha komplolarla tutuklanmak istenen devrimci avukatlık geleneğidir. Fuat Erdoğan’dan Ebru Timtik’e yaratılan direniş gelenekleriyle oluşturulan devrimci avukatlık geleneği, emperyalizme ve faşizme karşı sürdürülen mücadele ne yapılırsa yapılsın teslim alınamayacaktır.

AKP Polisi Küçükarmutlu Mahallesi’nde Polis Terörüyle Halkı Teslim Alamayacak!

Devrimcilerin alın teriyle kurulan Küçükarmutlu Mahallesi’nde 13 Ekim günü sabahın ilk saatlerinde AKP polisi baskınlarıyla terör estirdi. 15 ev arama gerekçesiyle basıldı. Basılan evler arasından Sevgi Erdoğan Vefa Evi de vardı. Vefa evine yapılan baskında Özlem Balkı ve Halk Okulu Dergisi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü olan tekerlekli sandalyede hayatını tek başına idame ettiremeyen İrfan Yılmaz gözaltına alındı. Evine yapılan baskında birçok sağlık sorunu olan TAYAD’lı Hatun Polat gözaltına Lübnan’dan kaçırılarak 6 ay boyunca işkenceyle bedeninde 898 yara açılan, iki yıldır ev hapsinde elektronik kelepçeyle tutulan ve 12 Ekim günü ameliyat olan ve hala da hastanede bulunan Ayten Öztürk’ün de evi arama gerekçesiyle basılarak talan edildi.

Katil Polis İbadethanelerimizden Kanlı Ellerini Çek

Katil polis kirli postallarıyla, kapıları kırarak Küçükarmutlu Pir sultan Abdal Kültür Derneği Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cemevi’ni bastı. İbadethanelerimizi pis botları kanlı elleriyle bir kez daha kirlettiler. Baskında cemevi yöneticisi Dursun Çiçek gözaltına alındı. Buradan yineliyoruz ibadethaneler bizim en kutsallarımızdır. AKP’nin polisi pis kanlı ellerini ibadethanelerimizden çekmelidir.

Mücadelemizden Vazgeçmeyeceğiz!

11 ve 13 Ekim günlerinde yaşanan baskınlar AKP faşizminin yönetememe krizinin büyüdüğünü göstermektedir. Yönetemeyen, halkı açlığa mahkûm eden AKP devrimcilere saldırmaktadır. Korkuları büyüktür. Bu korku onların etrafını öyle bir kuşatmıştır ki; 70 yaşlarındaki yaşlı ve hastalıkları olan annelerimizi, tekerlekli sandalyede yaşayanlarımızı sabah uykularından uyandıracak kadar acizce saldırmaktadırlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar bizler haklı ve meşru mücadelemize devam edeceğiz. Hiçbir baskı, gözaltı ve tutuklama terörleri bizleri doğru bildiğimiz yoldan vazgeçiremeyecek. Halkımızın kurtuluşu için, emperyalizme, oligarşiye ve faşizme karşı mücadelemizi büyüterek devam ettireceğiz.

(11 Ekim günü gözaltına alınan Mehmet Tunçay 12 Ekim’de, Türkan Albayrak ve Bahar Kızılaltun 13 Ekim’de savcılıktan; 13 Ekim’de gözaltına alınan İrfan Yılmaz, Özlem Balkı ve Hatun Polat aynı gün serbest bırakıldı.)

HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.