1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Halk Cephesi Açıklama: Filistin

Saflar Bellidir; Dünya Halkları Direnen Mazlum Filistin'in, Emperyalist Dünya İşgalci Katliamcı İsrail'in Yanındadır

Avrupa emperyalist ülkeleri, çok çeşitli bahaneler ve çarpıtmalarla Filistin’e destem eylemlerini yasaklıyor, engellemeye, daraltmaya çalışıyor.

İsrail'e destek eylemleri için hiçbir sınırlama, yasak getirilmezken, Filistin eylemlerine yasaklar getiriliyor, eylemlere polis saldırıyor.

Avrupa emperyalistleri, yasaklama ve engelleme politikasını, Filistin bayrağını açtırmamaya, kefiye taktırmamaya kadar uzatmıştır.

  Avrupa emperyalistleri, işgalci, katliamcı, Siyonist İsrail'i sahiplenmek ve emperyalist çıkarlarını savunmak söz konusu olunca, temel hak ve özgürlükleri bile gasp etmekte tereddüt etmiyorlar.

Halk Cepheliler! Halkımız!

Filistin Davası, Bizim Davamızdır!

Filistin halkını sahiplenme eylemlerini yasaklara rağmen sürdürmeliyiz.

Filistin davası, bizim davamızdır. Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarma savaşı, adalet ve özgürlük savaşı, bizim savaşımızdır.

Bugüne kadar bu taleplerin yanında olma, bu doğrultuda Filistin halkının ve direniş örgütlerinin anti-emperyalist, anti-Siyonist mücadelesinin yanında olma konusunda tereddüdümüz olmadı.

Bundan sonra da olmayacaktır.

  Emperyalistlerin Sorunu Sadece İsrail'i Destekleme Sorunu Değil!

Onlar Halkların Gücünün Yeniden Kanıtlanmasından Korkuyorlar!

 Sorun sadece "İsrail'i sahiplenmek" değildir.

7 Ekim Aksa Tufan’ında tüm emperyalistleri korkutan başka bir yan daha vardır.

On yıllardır, İsrail'in teknolojik üstünlüğü övülür, bir tek İsrail'in onlarca Arap ülkesini yenmesi... anlatılır durur.

Bu anlatımlarda Arap halkının ve ülkelerinin aşağılanması ve EMPERYALİSTLERİN DESTEĞİNDEKİ İsrail'in bölgedeki yenilmezliği vardır.

Yani aslında, halklara kabul ettirilmeye çalışılan emperyalistlerin yenilmezliğidir.

Emperyalizmin tam desteğindeki bir rejimin yıkılmayacağıdır.

Aksa Tufanı operasyonu, İsrail'in "yenilmez, yıkılmaz gücü", yargısını yıkıp geçmiştir.

HAMAS'ın, FHKC'nin, İslami Cihad'ın başını çektiği direniş örgütleri, basit hava araçlarıyla milyar dolarlık sistemleri delip geçmişlerdir.

Aksa Tufanı, "Gazze'deki uçan kuştan haberi olduğu" savunulan MOSSAD'ı ve hava gözleme araçlarını da aşıp geçmiştir.     

Bu, halkların gücü ve yaratıcılığıdır.

Emperyalistler, işte bundan korkuyorlar.

Bunun tüm halklar tarafından örnek alınmasından korkuyorlar.

Filistin halkının on yıllardır dünyanın gördüğü en katı, en katliamcı ve güçler dengesinin en eşitsiz olduğu bir kuşatma altında dahi, direnişini ve örgütlenmesini sürdürmesi, DİRENEN VE SAVAŞANLARIN yenilmezliğidir.

Halkımız! Halk Cepheliler!

Filistin halkının tek kurtuluşu, savaşarak kendi topraklarındaki işgale son vermesidir.

Bugün direniş örgütleri, bu doğrultuda savaşı yükseltiyorlar.

Filistin kurtuluş savaşının yanında olmaya devam edeceğiz!

Bu konudaki çarpık, yanlış düşüncelere karşı ideolojik mücadelemizi devam ettirelim. 

Eylemlere konulan yasaklara, Filistin bayraklarına, kefiyelere konulan yasaklara boyun eğmeyelim.

Bulunduğumuz her yerde Filistin bayraklarıyla Halk Cephesi'nin kızıl bayraklarını birlikte dalgalandırmaya devam edelim.  

Yaşasın Filistin Halkının Direnişi!

İşgale Son, Filistin'e Özgürlük!

Emperyalizm Ve Siyonizm Yenilecek, Zafer Direnen Ve Savaşan Halkların Olacaktır!

20.10.2023

Avrupa Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.