1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Atina Fransa Konsolosluğu Önünde Georges İ. Abdallah’a Özgürlük İçin Eylem Yapıldı


20 Ekim 2023 saat 16:30 Sintagma’da Meclis binasının tam karşısında Fransa Konsolosluğu önünde Miting Yapıldı. Toplanan halk GEORGES  İ. ABDALLAH’A ÖZGÜRLÜK istedi. Filistin’i destekleyen ve Siyonist İsrail’i kınayan konuşmalar yapıldı. Sloganlar atıldı.

Georges i. Abdallah Filistin’in bağımsızlığı ve özgürlüğü için savaşan Lübnanlı bir komünistir. George İbrahim Abdallah Filistin direnişinin ete kemiğe bürünmüş hali, Filistin halkının kurtuluşu için mücadele eden bir özgürlük savaşçısıdır. Bu nedenle 1984 yılında Fransız emperyalist devleti tarafından hapsedildi ve tamamen sınıf kiniyle hareket eden Fransız Emperyalizmi 39 yıldır serbest bırakmıyor. Bu, emperyalizm ve katil İsrail devleti tarafından düzenlenen, onu yok etmeye yönelik bir girişimdir. 1999'dan beri hapishaneden çıkmaya hak kazanmış olmasına rağmen serbest bırakılmadı, çünkü hala kendisini yerinden yurdundan edilmiş ve öldürülmüş milyonlarca Filistinliye adamış, özür dilemeyen ve pişmanlık duymayan bir savaşçı olarak ilan ediyor. Çünkü bundan pişmanlık duymuyor ve ABD-Fransa-İsrail onun intikamını alıyor.

Abdullah, dünyadaki tüm hareketler için mücadeleye adanmış bir hayat enternasyonalist bir militan örneğidir. Filistin direnişinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) ve ardından anti-emperyalist Marksist örgüt Lübnan Devrimci Silahlı Güçleri (FARL) saflarında savaşan Abdullah, cezaevinde olduğu sürece bize adalet olmadan barış olmayacağını her zaman hatırlatıyor.

Aynı zamanda bugün de Fransız emperyalizmi, Alman emperyalizmi ve tüm Batılı devletlerle birlikte, Siyonizm'in Filistinlilere yönelik katliamına verdikleri açık desteğin veriyorlar.  Avrupa ülkelerindeki Filistin ile dayanışma hareketine karşı baskıcı bir saldırı başlatılmıştır. 7 Ekim'den Filistinli örgütlerin büyük tarihi direnişinden sonra Fransız devleti binlerce insanın katıldığı Filistin'le dayanışma gösterisini yasakladı, Collectif Palestina Vaincra gibi Filistin'i destekleyen kolektifleri kriminalize etti ve Filistin halkını ve direnişini destekleyen herkese terör yasası yoluyla baskı uyguluyor, gözaltına alıyor, oturum iptalleri ve sınır dışı etmek ile tehdit ediyor. Filistinli Mahkumlarla Dayanışma Ağı Samidoun, Almanya'da yasadışı ilan edildi ve koordinatörü, bir diaspora Filistinlisi olarak Siyonizm ve emperyalizme karşı ve Filistin'in Bağımsızlığı için mücadele etmekten vazgeçmediği için zulüm görüyor ve Alman devleti onu sınır dışı etmek istiyor.

Siyonizm ve emperyalizm tarafından gerçekleştirilen Nakba katliamından bu yana en kanlı katliam olan Gazze'deki Al-Ahli Arab (Al-Maamadani) hastanesinde 500  sivil çocuk ve kadın demeden bombalayarak katlettiler.

Eyleme Yunanistan Halk Cephesi ve Antiemperyalist Cephede GEORGES IBRAHIM ABDALLAH'A ÖZGÜRLÜK, EMPERYALİZME VE KATİL İSRAİL DEVLETİNE KARŞI SAVAŞAN FİLİSTİNE ÖZGÜRLÜK, DAYANIŞMA HALKLARIN SİLAHIDIR PANKARTI İLE KATILDI VE GEORGES IBRAHIM ABDALLAH'IN POSTERİNİ AÇTI. EYLEM BİR SAAT SÜRDÜ.

 

ATILAN SLOGANLAR:

GEORGES IBRAHIM ABDALLAH'A ÖZGÜRLÜK

FİLİSTİN'E ÖZGÜRLÜK!

ABD-EE EMPERYALİZMİNE VE KATİL İSRAİL DEVLETİNE KARŞI ZAFER

FİLİSTİN SİLAHLI DİRENİŞİNİN OLACAK!

ENTERNASYONALİST DAYANIŞMA HALKLARIN SİLAHIDIR!

ENTERNASYONALİST KOMÜNİST GEORGES I. ABDALLAH'A ÖZGÜRLÜK

SİYONİZM VE EMPERYALİZME ÖLÜM

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.