1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Akp Polisi, İstanbul’da Bu Hafta Da Ev Baskınlarıyla Faşist Terörüne Devam Etti


FAŞİST AKP İKTİDARININ KORKULARINI, HAKLI VE MEŞRU DİRENİŞLERİMİZLE BÜYÜTMEYE

DEVAM EDECEĞİZ!

20 Ekim günü sabah 6.20 sularında AKP’nin eli kanlı polisleri Gazi Mahallesi ve çevresinde evlerinin kapısını devrimcilere açan halkımızın evlerini bastı. Yaşanan baskınlarda Oktay Kelebek, Halil Yakut, Damla Önay’ın, Bülent Armut, Süleyman Keklik, Erkan Munar, Taylan Özerli ve Haydar Doğan evlerinden gözaltına alındı.

HALKI VE MEŞRU OLAN BİZİZ

Yaşanan bu baskında devrimci tutsakları S, Y kuyu tipi hapishanelerle teslim almayı amaçlayan AKP faşizmine karşı 40 gündür bedenini barikat yaparak süresiz açlık grevi direnişinde olan Hüseyin Karaoğlan’ın ailesinin de evi basılarak talan edildi.

Hüseyin Karaoğlan’ın ailesinin evinin basılması bizlere göstermektedir ki; tecride karşı direniş haklı ve meşrudur.

Faşist AKP iktidarı bu haklılık, meşruluk ve yönetememe krizinin altında ezilmektedir.

Süresiz açlık grevi direnişçisi Hüseyin Karaoğlan’ın ailesinin evini talan eden polis baskın sırasında Karaoğlan Ailesi’ni sözlü olarak taciz etmiştir. AKP polisi, her “ahlaksızsınız” deyişimizi bu şekilde doğrulamaktadır.

Evladı 40 gündür tabut gibi bir hücrede açlığıyla zaferi ören bir annenin evini sabahın köründe basmak ahlaksızlıktır, korkaklıktır. AKP’nin komplocu polisi, Hüseyin Karaoğlan’ın ailesinin evinde silah arayacak kadar acizdir. Faşizmin aradığı silah; Hüseyin Karaoğlan’ın kuyu tipi hapishanede 40 gündür kuşandığı açlığıdır, gün gün eriyen bedenidir.

KORKMAYACAK, SİNMEYECEK, YILMAYACAĞIZ

AKP faşizmi, her hafta yeni bir baskın ve gözaltı terörüyle bizleri korkutup, sindireceğini sanıyorsa bir kez daha yanıldıklarını onlara ispatlamak boynumuzun borcudur.

Hüseyin Karaoğlan’ın S, Y tipi hapishanelere karşı 40 gündür devam eden direnişinin sesini daha çok duyuracağız.

Mahallerimizi, gençlerimizi uyuşturucuya, yozlaşmaya teslim etmeyeceğiz.

Biz kazanacağız! Her baskında nasıl yeni bir yol bularak yürüdüysek yine yeni bir yol bulacak ve direnişlerimizle nihai zafere ulaşacağız!

 HALK CEPHESİ[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.