1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Hollanda Halk Cephesi 1 Eylül Dünya Barış Gününde Türkiye Büyükelçiliği Önündeydi

Türkiye hapishanelerinde iki devrimci tutsak Nedim Öztürk ve Nurettin Kaya’nın yeni tecrit saldırılarına karşı açlık grevi direnişi sürüyor. Hollanda Halk Cephesi de bu direnişi ve tecrit işkencesinin teşhiri ve protestosu için Türkiye’nin Rotterdam’daki büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması ve protesto eylemi gerçekleştirdi.


Eylemde: ‘’AKP faşizminin krizi derinleştikçe devrimcilere saldırısı artıyor çünkü çok iyi biliyorlar ki onlar için her zaman asıl tehdit devrimcilerdir, seçimlerde yarıştıkları düzen partileri değil. Depremde binlerce halkımız evsiz kalmışken, AKP hapishaneler yapmaya devam ediyor. Bu F Tipleri gibi projesi Amerika’dan ithal yeni tecrit saldırısının adı ise S, R, Y tipi adı verilen yüksek güvenlikli hapishanelerdir. Bu cehennem sıcaklarında tutsakların 23 saat beton bir hücrede tutulduğu bu sistem tecritin en sert hallerinden biridir. Tamamen sosyallikten yoksunlaştırmayı hedefliyor ve tutsaklara psikolojik işkence yaşatıyorlar. Bu beton tabutlara devrimci düşünceyi gömmeye çalışıyorlar. Peki tutsaklar ne diyor?
Yeni tecrit saldırıları, yeni direnme nedenlerimizdir!
Tıpkı F tipi tecrit saldırılarında olduğu gibi bu yeni tip işkencehanelere karşı da direnen bir tek devrimciler var. Nedim Öztürk ve Nurettin Kaya, 120’li günleri geçen açlıklarıyla, bedenleriyle bu tecrit saldırılarına karşı direniyorlar. Bu insanlık onuruna aykırı saldırıya boyun eğmiyorlar. Nasıl ki F tipi tecritini işlevsiz hale getirdiyse özgür tutsaklar, bu yeni tecrit işkencehanelerini de yerle bir edeceklerdir. Bu onurlu direnişlerinde özgür tutsakların yanındayız.
Tecrit işkencedir, tecrite son!’’ açıklaması okundu.
Bu yeni tecrit saldırısına karşı dünyanın her yerinde tutsakların sesi olmaya devam edeceğiz. Tecrite karşı direnen devrimcilerin yanındayız.
Hollanda Halk Cephesi

 

 

  

 

 

 

 

 

 

                
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.