1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesinin İdil Kültür Merkezi’nin Basılmasıyla İlgili Açıklamasını Yayınlıyoruz

Grup Yorum Halkın Türkülerini Söylemeye Devam Edecek!

Grup Yorum’u Susturmaya AKP Faşizminin Gücü Yetmeyecek!

AKP faşizmi yönetememe krizinin derinleşmesiyle halkımıza umut olan türküleri seslendiren Grup Yorum’un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ne 8 Eylül günü baskın düzenledi.

Yoksul mahallelerde halkla birlikte yürüyen, işçi direnişlerinde onların omuz başında kavga türküleriyle halaya duran, TAYAD’lı Ailelerle birlikte hapishane önlerinde direnen, Dev-Gençlilerle birlikte parasız bilimsel eğitim mücadelesinin sesi olan Grup Yorum’u faşist AKP polisi bir kez daha susturmaya çalıştı.

8 Eylül günü İdil Kültür Merkezi’nde yaşanan baskında Grup Yorum emekçilerinden Dilan Poyraz, Eser Çelik, Rıdvan Akbaş, Sevda Kurban, Seher Adıgüzel, Vedat Doğan, Barış Yüksel, Rezzan Şengül, Hakan İnci ve Merve Kurt işkencelerle gözaltına alındı.

Çok sayıda zırhlı araçlar, uzun namlulu silahlarla yapılan baskında İdil Kültür Merkezi’nin bulunduğu Okmeydanı kuşatıldı. Sokakta yürüyen halkımıza GBT yaparak taciz etti.

Grup Yorum emekçileri 26 Eylül günü duruşmaları görülecek olan beş arkadaşlarının serbest bırakılması, yeni albüm hazırlıkları ve konser çalışmaları devam ederken yaşanan bu baskında AKP faşizmi halkı boğmaya çalıştığı yoksulluk ve adaletsizliği gizlemeye çalışıyor.

Geçmişte Başaramadınız, Şimdi de Başaramayacaksınız! Halkımızı yozlaşma, yoksullaştırma ve adaletsizliğe hapsetmenize ne Grup yorum emekçileri ne de Halk Cepheliler olarak izin vermeyeceğiz. Direneceğiz. Tüm faşizm yöntemlerinize karşı direneceğiz. 8 Ağustos günü Okmeydanı’nda yaşanan kitapların bulunduğu depo baskınında AKP’nin kitaplarımıza düşmanlığını bir kez de İdil Kültür Merkezi baskınında gördük. Yaşanan İdil Kültür Merkezi baskında bulunan tüm kitaplara el konulurken kapılar ve duvarlar kırıldı. Grup Yorum Ayçe İdil’den Helin ve İbrahim’e kadar halkın direniş destanları ve türkülerinin sesi oldu ve olmaya devam edecek. Anadolu topraklarından faşizmi yok edeceğimiz güne kadar kavga ve umut türküleri dilden dile yayılacak.

Grup Yorum Emekçileri Derhal Gözaltından Bırakılsın!

HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.