1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi Ankara’da Nuriye Gülmen’in Haksız Hukuksuz Tutukluluğu İle İlgili Basın Toplantısı Düzenledi

9 Eylül 2023 tarihinde Ankara da Direnişler Meclisinde sahte dijitaller delil sayılarak tutuklanan Nuriye Gülmen’ in yaşadığı adaletsizliğin anlatıldığı bir basın toplantısı yapıldı.

Basın toplantısında Nuriye Gülmen’nin avukatı Oğuzhan TOPALKARA, “Nuriye GÜLMEN İN misafir olarak bulunduğu Grup YORUM un çalışmalarını yürüttüğü İDİL KÜLTÜR MERKEZİ’NDEN 2020 yılında gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra bir dijitalden bahsedildi ancak bahsedilen dijitalin içindeki bilgilerin Nuriye’nin yargılandığı mahkemece incelenmesinin yaptırılmadı defalarca bu konuda talepte bulunmamıza rağmen talebimiz reddedildi. Ancak aynı dijitalden kaynaklı yüze yakın insan daha yargılanmaya başlandı ve o heyet bu dijitali incelemeye gönderdi. İnceleme sonunda Nuriye’nin yargılanmasına konu olan suçlamalar ile dijitaldeki verilerin eşleşmediğini yetkililer ortaya çıkarttı. Ayrıca aynı dijital daha sonra bilir kişiye gitti. Bilir kişiler devletten yani iktidardan bağımsız kişiler değildir yanlış anlaşılmasın, bu kişiler devlete para karşılığı incelemeler yaparlar. İşte bu bilirkişi raporu da dijitalde yer alan bilgiler ile Nuriye Gülmen’e istinat edilen suçların eşleşmediğini bir de onlar onaylamış durumdalar. Dijitaller sahte demiyor bilir kişi ama iddianame deki suçlamalarla eşleşmiyor diyor. Bu demek oluyor ki olmayan bir suçtan yargılanıyor Nuriye gülmen.

Nuriye esas olarak YÜKSEL CEDDESİN de yaptığı eylemlerden kaynaklı yargılanıyor, yaptığı açlık grevinden kaynaklı yargılanıyor. Nuriye zaten yaptığı eylemi sahipleniyor. Onları yaptığını zaten söylüyor. Nuriye gülmenden bir intikam alınıyor. KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER ile atılan insanların tüm dünyaya sesini duyurmanın intikamı alınıyor. Nuriye GÜLMEN in davası şuna Yargıtay’da. Ve Yargıtay savcılığı onanmasını istedi. Biz de yeni delilleri sunduk. Nuriye GÜLMEN içi borç bir dijitale dayanılarak cezalandırılıyor. Biz avukatı olarak her türlü hukuki yolları deneyeceğiz. “ diyerek süreci anlattı.

Bizler biliyoruz ki YÜKSEL DİRENİŞİ ne özel broşürler yayınlayan iktidar Nuriye den intikam almak istiyor. Dönemin çalışma bakanının dediği gibi Nuriye ve YÜKSEL direnişi olmasaydı bakanlık 150 kişiyi daha işten atacaktı. İşte Nuriye nin suçu budur. 150 bin memurun atılmasını önlemek. Tüm dünyaya Türkiye de haksız yere işten atılan ve KHK sopasının her daim bir faşizmin elinde bir silah olduğunu gösterdi. İşte bu nedenle Nuriye GÜLMEN cezalandırılmak isteniyor.

Bizler de diyoruz ki içi boş dijitallerle adil yargılanmayan NURİYE GÜLMEN serbest bırakılsın.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.