1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Boran Yayınlarından Yeni Kitap: Miras


Kitap Adı: Miras

“Tarihe Not Düşüyoruz”

Yazar Adı: Ercan Kartal

Yayınevi: Boran Yayınevi

Basım Tarihi: Eylül 2023

2000 -2007 Büyük Ölüm Orucu Direnişi

Yayınevinin Notu:

                 Bu kitap, Ercan Kartal’ın Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına sunduğu 2010/172 nolu Dosya’dan alınarak derlendi. Yakın tarihimizin en önemli siyasal olaylarından biri olan, 2000-2007 Büyük Ölüm Orucu direnişinin ve direniş sırasında ülkemiz ve dünyamızda yaşanan olayların birbiriyle bağlantılarının incelenerek anlatıldığı bir büyük belgesel değerlendirme olarak kitaplaştırıldı.

                 Mahir Çayan, Kızıldere eylemine karar verirken “direnme geleneği” bırakmış olacaklarını belirtmişti. Sonraki kuşaklar bu mesajı aldı, direnme geleneği Anadolu topraklarında kök saldı. Bu büyük bir MİRAS idi.

                 Türkiye Devrimci Hareketi bu mirastan beslendi, ama mirası tüketmedi, büyüttü. Bir çok yeni direnişler yarattı.

                 2000- 2007 Büyük Ölüm Orucu direnişi kendi içinde birçok kahramanlığı barındıran, en zor koşullarda bile direnerek umudu büyütmenin mümkün olduğunu gösteren büyük bir direniş ve MİRAS olarak tarihteki yerini aldı.

                 Kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin en büyük paya sahip olduğu bu MIRAS’ı kitaplaştırmış olarak, Özgür Tutsak ve direnişçi Ercan Kartal’ın birebir şahitliğinin, sabırlı ve titiz çalışmasının ürünü olarak sizlere sunuyoruz.

                 Saygılarımızla...

               Boran Yayınevi

Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.