1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Üyesi Hasta Tutsak İhsan Cibelik İçin İmza Kampanyası!


Grup Yorum Üyesi Hasta Tutsak İhsan Cibelik'in Biyopsisi 14 Aydır Yapılmıyor!

 

Grup Yorum üyesi Hasta tutsak İhsan Cibelik derhal serbest bırakılsın!

 

Grup Yorum emekçisi Ihsan Cibelik geçtiğimiz yıl Almanya'da Nazi paragrafı 129 b yasasından tutuklandı. Grup Yorum konserlerinde sahne aldığı için tutuklandı. Türkiye'de ki konser yasaklarına karşı 2020 senesinde Grup Yorum ‘un iki üyesi ölüm orucu direnişi gerçekleştirmiştir. Helin Bölek ve İbrahim Gökçek Türkiye'nin uyguladığı yasak ve baskılara karşı şehit düşmüştür. Alman devletti Türkiye faşizmi ile iş birliği halinde. Bu doğrultuda İhsan Cibelik'i önce tutuklamıştır ve bugün İhsan'ın tedavi hakkına engel olarak onu katletmeye çalışıyorlar.

 

Hapishaneye girmeden önce de tedavi gören ihsan Cibelik'in kanser şüphesi olmasına rağmen 14 aydır biyopsisi yapılmıyor.

 

Federal savcılık İhsan Cibelik in Biyopsisini yaptırmayarak Otopsisini mi yaptırmak istiyor?

 

Cezaevine girmeden önce bile, ileri derecede büyümüş prostatın kanserle sonuçlanma ihtimali vardı. JVA Köln-Ossendorf 14 ay boyunca ihsan Cibelik'in tıbbi tedavisi için hiçbir adım atmamıştır. Mahkemenin 15 ay gecikmeli muayene kararı vermesinin ardından, İhsan’ın birkaç gün önce kolları ve bacakları tekerlekli sandalyeye bağlı olarak doktora götürüldü.

 

Tedavisi prangalı bir şekilde gerçekleşecekti. İhsan bu aşağılayıcı ve onur kırıcı tedbiri reddetti. Olası bir kanserle karşı karşıya olan bir kişinin bu şekilde tedavi edilmesi söz konusu olamaz. Ceza infaz kurumunun, savcılığın ve mahkemenin bu davranışını açıklayabilecek hiçbir gerekçe, hiçbir neden yoktur. Bu bir işkencedir, başka bir şey değildir. İhsan Cibelik Mahkeme’de hâkimin ona "İhsan Cibelik koşullara rağmen tedavi olmanızı rica ediyorum" demesi üzerine İhsan "Siz bana onur mu sağlık mi diyorsunuz. Ben hayvan değilim, bu koşullarda tedavi olmayı reddediyorum. Önce onur sağlık sonra..." diye cevap vermiştir. Bu koşullarda bir hastanın tedavi olması, iyileşmesi mümkün değildir. Bir hasta stresten uzak, engelsiz, rahatça doktora sorularını sorarak bilgi alacak durumda olmalı. Tutukluluk koşullarında her şey hasta tutsaklara karşı işliyor. Hastalıktan önce hapishane ve tutukluk koşulları öldürüyor çünkü bir tutsağın zamanında ve insani bir şekilde tedavi hakkına ulaşması mümkün değildir.

 

Hapishane koşullarında 14 aydır yapılmayan biyopsi Ihsan Cibelik ‘in hapishanede kalamayacağını da gösteriyor!

 

Bu nedenle, hasta tutsak Ihsan Cibelik ‘in hayati önem taşıyan tıbbi tedavisini alabilmesi için tutukluluk halinin kaldırılmasını talep ediyoruz. Dışarda serbest koşullarda istediği doktora giderek tedavi hakkını kullanabilmeli.

 

İhsan Cibelik Derhal Serbest Bırakılsın!

 

Grup Yorum'a özgürlük!

 

Tüm halkımızı bu imza kampanyasını imzalamaya çağırıyoruz!

 

Link;

 

https://chng.it/jnhdTvdfdJ

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.