1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Bu Hafta 70 Kişi Edaların Açlığına Açlığını Kattı

 


Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli tarafından sürdürülen SÜRESİZ AÇLIK GREVİNE destek amacıyla gerçekleştirilen haftalık ve süreli destek açlık grevleri kesintisiz sürüyor.

26 Ağustos Cumartesi günü yapılan destek açlık grevine

Almanya'dan 30

Fransa'dan 10

Yunanistan’dan 19

Avusturya'dan 7 kişi katılırken,

İsviçre ve İngiltere'de de destek açlık grevleri yapıldı. 

Yunanistan’dan İleni Açıkgöz’ün 129 Yasalarına Karşı Başlatmış Olduğu Destek Açlık Grevi Direnişi 47. Gününde, Avusturya'dan Tahsin Aysu'nun destek açlık grevi 12. gününde sürerken, her hafta cumartesi günü gerçekleştirilen bir günlük destek açlık grevleri, 3 aydır kesintisiz devam ediyor. 

26 Ağustos Cumartesi günü yapılan bir günlük destek açlık grevleriyle ilgili ülkeler tarafından yapılan açıklamalarda şöyle denildi:

ALMANYA:

Almanya Berlin de Adalet Bakanlığı önünde geceli gündüzlü Süresiz Açlık Grevi direnişi devam ediyor. Her hafta sonu cumartesi günleri bir günlük destek Açlık grevi yapılıyor. 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü de bu destek devam etti. Bir günlük destek açlık grevine Almanya dan sayılarını öğrenebildiğimiz 30 kişi katıldı.

Direniş 160' lı günlerini aştı. Eda Deniz Haydaroğlu 160'lı Ilgın Güler ve Sevil Sevimli 100' lü günleri geride bıraktı.  Zafere direnişi büyüterek, talepleri daha güçlü haykırarak kazanılacak.

FRANSA:

Faşist 129 a-b yasasına karşı direnen ve Almanya'da tutsak edilen devrimci tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin Özgürlüğünü talep eden Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli Güleri desteklemek için Fransa'dan toplam 10 Kişiyle birlikte haftalık destek açlık Grevi yapıldı. 26 Ağustos Cumartesi günü Direnişçilerimizin açlığı Fransa'nın çeşitli yerlerinden paylaşıldı.

AVUSTURYA:

26 Ağustos Cumartesi günü, Almanya Hapishanelerindeki Faşist 129 A-B Yasasına Göre Tutuklu Bulunan Özgül-İhsan-Serkan-Hasan'a Özgürlük Talebiyle Yapılan Açlık Grevine Avusturya'lı bir dostumuzun da katılımı ile bu hafta toplam 7 kişi ile destek olduk...

Açlığımızla Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli Güler tarafından sürdürülen süresiz açlık grevine destek verdik...

YUNANİSTAN:

Almanya’da 4 Devrimci tutsağın Adil ve tutuksuz yargılanması için Eda Deniz Haydaroğlu Süresiz açlık grevine başlamış bugün itibariyle süresiz açlık grevinin 162. Gününde, Eda’ya destek olmak ve tutuklu bulunan 4 devrimci tutsağın adaletli bir şekilde yargılanmasını isteyen Ilgın Güler Süresiz açlık grevinin

111. Gününde, Sevil Sevimli Güler süresiz açlık grevinin 106. Gününde adalet istemeye devam ediyorlar.

2 Yunanlı Dostumuz ‘da 1günlük Açlık grevi yaparak desteklerini sundular

Yunanistan Halk Cephesi yaptığı çağrı ile 26 Ağustos günü 1 günlük destek açlık grevine Selanik’ten 2 kişi, Atina’dan 16 kişi ile Yunanistan’dan 19 kişi 1 günlük destek açlık grevi yaparak adaletsizliğe dur dediler.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.