1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Halk Cephesi: Yeni Açılan Hapishanelerdeki Tecrite ve Zulme Karşı Çıkalım Direnişleri Sahiplenip Büyütelim


Ülkemiz hapishanelerindeki iki Özgür Tutsak, süresiz açlık grevinin yüzlü günlerindeler.

Özgür Tutsak Nedim Öztürk, Sincan 2 No’lu Yüksek Güvenlikli (Y Tipi) Hapishanesi’nde 126 Gün,  Erzurum Dumlu 1 No'lu Yüksek Güvenlikli Hapishanesinde tutsak olan Nurettin Kaya ise 117 Gündür S, R ve Y Tipi Hapishanelere Karşı Süresiz Açlık Grevi Direnişindeler!

 

Faşizm, bir kez daha karşımıza TECRİT politikasıyla çıkıyor. Bir kez daha F tiplerine göre bile daha da "küçültülmüş" hücrelerle bizi teslim almak istiyor. Bir kez daha, devrimci tutsaklara boyun eğdirip, halkı moral olarak çökertmek istiyor.

 

Buna izin vermeyeceğiz.

Özgür tutsaklarımız, anında ve tereddütsüz başlattıkları direnişle, buna izin vermeyeceklerini bir kez daha halkımıza ve tüm dünya halklarına gösterdiler.

F Tiplerinde 7 yıl ölüm orucu sürdürüldü.

Yıllarca "sürekli faşizme karşı genel direniş" sürdürüldü.

S, R, Y Tipi hapishanelerde de direnişin gereği yapılacaktır.

 

Hapishanelerde başlayan direniş, ülkemizde ve Avrupa'da yaşayan tüm halkımıza da bir görev yüklüyor.

Direniş, ülkemizde ve Avrupa'da yaşayan ve kendini devrimci, demokrat, vatansever, insan haklarından yana olarak nitelendiren herkese somut bir görev yüklüyor:

DİRENİŞİ KOŞULSUZ SAHİPLENMEK!

Demokratlığın ve insanlığın başka yolu yoktur.

 

HALK CEPHELİLER! HALKIMIZA S,R,Y TİPİ HAPİSHANELERİ ANLATMAK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZDİR!

Halkımız, büyük bir dezenformasyon içinde tutuluyor.

Bir çok konuda gelişmelerden haberdar olamıyor.

Burjuva basın yayın organlarını takip edenler gerçekleri hiç öğrenemiyor.

Fakat dezenformasyon orasıyla sınırlı değil; hapishaneler, direnişler, reformizmin, oportünizmin, düzenle uzlaşma halindeki düzen solculuğunun da gündeminde değil. Bu nedenle, ilerici, demokrat kitle de bu gelişmeler hakkında yeterince bilgilenemiyor.

Bunu sağlayacak olan biziz.

Bildirilerimizle, afişlerimizle, duvar gazetelerimizle, panellerle, TV’lerimiz, ajanslarımız, radyolarımızla, sosyal medya aracılığıyla... kısacası mümkün olan her yoldan halkımızı bu konuda bilgilendirmeliyiz.

 

HALK CEPHELİLER! DİRENİŞİ GÜNDEME TAŞIMALI, DİRENİŞİ TÜM GÜCÜMÜZLE BÜYÜTMELİYİZ!

S, R, Y Tipi saldırısını teşhir etmeye paralel olarak, halen sürmekte olan süresiz açlık grevini de, eylemlerimizle, konsolosluk önü gösterilerimizle, destek açlık grevlerimizle, Türkiye'deki kurumlara yönelik yazılı girişimlerimizle büyütmeliyiz.

Avrupa'da da bir direniş sürüyor. Avrupa tarihinin en uzun  süreli açlık grevleriyle Almanya hapishanelerindeki devrimci tutsaklara özgürlük istiyoruz.

Her iki direnişi desteklemek ve büyütmek görevimizdir.

Bazen birleştirerek, bazen ayrı ayrı ele alarak eylemlerimizi sürdürmeliyiz.

Direniş, sahiplenmeye halkımızı katabildiğimiz ölçüde güçlenecektir.

Bu nedenle destek eylemlerimizi uzun vadeli ele alarak, adım adım örgütleyerek, emek verdiğimiz kitle çalışmalarıyla gerçekleştirebiliriz.

 

Avrupa'daki halkımız ve Halk Cepheliler, Mustafa Koçakların, Helin Bölek ve İbrahim Gökçeklerin ve Ebru Timtiklerin direnişinde onurlu bir sınav verdiler. Tarihsel görevlerini ve sorumluluklarını üstlenmeye çalıştılar. Bu direniş süreci Avrupa'nın onurudur.

Bu, bugün de, yarın da böyle olacaktır.

 

HALKIMIZ!

Faşizm hapishanelerde yeni bir saldırı başlattı.

Özgür tutsaklar, "savaş ilanınız kabulümüzdür" diyerek direnişe başladılar.

Özgür tutsaklarımızı hiçbir koşulda yalnız, sahipsiz, desteksiz bırakmayalım!

Bu teslim alma saldırısını boşa çıkarmanın, düşüncelerimizle, onurumuzla, siyasi kimliğimizle yaşamanın,

devrim hayalimizi, umudumuzu hücrelere gömmemenin tek yolu direnmektir. Tutsaklar, tarihin onlara yüklediği görevlerini yapıyorlar. Biz de görev ve sorumluluğumuzu üstlenelim.

 

FAŞİZMİN HÜCRELERİNDE DİRENENLERE SELAM OLSUN!

FAŞİZMİN TECRİT HAPİSHANELERİNİ TEŞHİR EDECEK VE DİRENİŞİ AVRUPA TOPRAKLARINDA DA SAHİPLENİP SÜRDÜRECEĞİZ!

 

YAŞASIN DİRENİŞ, YAŞASIN ZAFER!

 

26.08.2023

Avrupa Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.