1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç: Herşey Esrar ile Başlar! Emperyalizmin Beyinlerimizi Uyuşturucu İle Yok Etmesine İzin Vermeyeceğiz!


Alman Emperyalizmi esrarın yasallaştırmasını öneren yasa tasarısını geçtiğimiz günlerde onayladı. Tasarıya göre esrar, uyuşturucu maddeler listesinden çıkarılacak. Yetişkinlerin 25 grama kadar esrar bulundurmasına ve kişisel tüketim için 3 bitki yetiştirmesine izin verilecek.

 

En fazla 500 üyeye sahip olacak “kenevir sosyal kulüpleri” adı verilen dernekler, kenevir yetiştirebilecek ve dernek üyelerine esrar tedarik edebilecek. Bir üye bu dernekten ayda en fazla 50 gram esrar satın alabilecek. Her kentte veya mahallede açılacak olan bu kulüplerle esrara ulaşım kolaylaşacak. Artık yanıbaşımızda belki mahallemizde, belki de yan binamızda Alman emperyalizmin eliyle halk zehirlenecek.

 

Alman emperyalizmi gençler başta olmak üzere Almanya'da yaşayan tüm halkın beyinlerini teslim almanın önünü esrar tasarısını onaylayarak açmıştır. Federal sağlık bakanı Karl Lauterbach'ın tahminine göre 1 Ocak 2024'de yürürlüğe girecek. Esrarı uyuşturucu olmaktan çıkaran Alman emperyalizmi önümüzdeki süreçte yine de bağımlılığa karşı kampanya başlatacağını öne sürüyor. Yani bu düzen, bir yandan bize sattığı uyuşturucudan para kazanıyor. Dİğer yandan da bizim bağımlılığımızı tedavi etmek için bizden para alıyor. Yani her iki yandan ya bizim hem ömrümüzü hem de emeğimiz ile kazandığımız parayı bizden alıyor.

 

Esrarı 'diğer uyuşturucular gibi fazla zararlı' görmeyen Alman devleti kendi sağlıkçılarının söylediklerini ve raporladıklarını görmezden geliyor. Thüringen Tabipler Birliğinin yaptığı açıklamada, yasanın federal hükümet tarafından formüle edildiği şekliyle çocukların ve gençlerin korunmasına uygun olmadığını belirtti. Yapılan açıklamada: 'Bu yasayla birlikte çocuklar ve gençler arasında esrar tüketiminin artması tehlikesi var. İnsan beyni 25 yaşına kadar tam olarak gelişmez. Ergenlik döneminde erken ve sık esrar kullanımı, psikoz, depresyon veya anksiyete bozukluklarında artış gibi tıbbi ve sosyal kısıtlamaları tehdit etmektedir.' dendi. Aynı zamanda karar verme mekanizmalarını güçsüzleştirdiği için, yanında alkol kullanımı veya daha başka riskli davranışlar yapılmasına neden olabiliyor.

 

Almanya'da yaşayan gençliğin 40,6%'sı bir kere esrar kullanmış. Yani 100 gençten 41 genç bir kere de olsa esrar içti. Aynı veriler yetişkinler için de geçerli 25 yaştan itibaren her kırkıncı kişi esrar içmiş.Esrarı destekleyen vakıfların raporlarına göre yaklaşık 5 milyon esrar bağımlısı Almanya'da bulunmakta. Tabi bu rakamlar sadece halka yansıtılanlar. Gerçek rakamlar ise bunların kat be kat fazlası. Yine bilimsel araştırmalar esrar kullanan 6 gençten 1’inin bağımlı olduğunu söylüyor. Yani, “esrar bağımlılık yapmaz” düşüncesi doğru değil ve bağımlılık geliştiren gençler, bırakmaya çalışsa bile bırakamıyorlar. Esrar tek başına öldürücü bir uyuşturucu olmasa bile diğer ölümcül uyuşturucuların kullanılmasının kapısını aralıyor. Yasalarla esrarı normalleştirmeye çalışıyorlar. Her yerde esrar festivalleri, her üründe esrar reklamı var. Kafamızda 'esrar artık çok normal' dedirtmek istiyorlar. Ama öyle değil. Esrar bir uyuşturucudur. Beynimizi,bedenimizi uyuşturur.

 

Alman emperyalizminin de yapmaya çalıştığı işte bu. Düşünmeyen, yaratmayan ve haksızlıklara karşı mücadele etmeyen bir gençlik yaratmanın önünü açmak istiyor. Gençlik doğası gereği atılgandır. Haksızlıklara karşı boyun eğmez ve hiçbir şekilde uzlaşmaz. Ancak emperyalizm esrarla önünü açmaya çalıştığı uyuşturucu ile gençliğin beynini yok etmeye çalışıyor. Her birimizin etrafında illa ki uyuşturucu kullanan biri var. Arkadaş çevresinden dışlanmamak için veya 'havalı' gözükmek uyuşturucuyu denemiş veya buna zorunlu hissetmiştir. İşte düzenin bize dayattığı düşünce biçimi budur.

Her şey bir kere esrar içmekle başlar.

 

Bizler bunu kabul etmeyeceğiz. Buradan tüm halkımıza ve tüm gençliğe çağrımızdır;

 

Emperyalizmin önünü esrar ile açmaya çalıştığı uyuşturucu politikasını her alanda yüzlerine çarpalım.

 

Emperyalizmin Gençlerin Beyinlerini Uyuşturucu ile Yok Etmesine İzin Vermeyelim!

 

UYUŞTURUCUYA KARŞI AVRUPA DEV-GENÇ SAFLARINDA ÖRGÜTLENELİM!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.