1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe TV 07- 13 Ağustos Tarihli Haberler Programı Yayında

 Merhaba sevgili Anti Emperyalist Cephe TV izleyicileri 07.08-13.08 haftası haber programı ile karşınızdayız.

- Türkiye hapishanelerinde açlık grevleri sürüyor! 

Türkiye’de yeni açılan tecrit hapishanelerine karşı sert bir direniş yaşanıyor. Bu ağır işkence hapishaneleri adeta insanların diri diri betona gömülmesidir. S, R, Y diye adlandırılan bu hapishanelere karşı, devrimci tutsaklar Nedim Öztürk ve Nurettin Kaya’nın açlık grevi 100. Gününü geride bıraktı. Tutsakların talepleri bu ağır tecrit koşullarının son bulmasıdır.  

-İhsan Cibelik’in Biyopsisi Hala Yapılmadı! 

Grup Yorum’un en eski üyelerinden olan ve faşist 129 yasalarıyla Almanya’da tutuklu bulunan İhsan Cibelik’in tedavi hakkı gasp edilmeye devam ediyor. Tutsaklığı öncesine dayanan rahatsızlığının prostat kanseri şüphesi olmasına rağmen 15 aydır biyopsi yapılmıyor. Tedavi amaçlı hastaneye götürüldüğünde ise elleri ve ayakları kelepçeli şekilde doktor karşısına çıkarılıyor ve idrar örneği dahi bu şekilde alınıyor.  Avrupa demokrasisi ve insan hakları koca bir yalandan ibarettir. Üç Türkiyeli devrimci alman emperyalizm taraftan tutsak edilen sürecinde bu bir kez daha ispatlanmıştır. 

- Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin yargılandığı davanın 9. duruşması Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görüldü. İlk olarak önümüzdeki hafta yapılacak 3 duruşma gününden 2'sinin iptal edildiği açıklandı. Sadece 15 Ağustos'ta bir duruşma yapılacak.

-Her Cumartesi Uluslararası Dayanışma Açlık Grevi!

Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli'ye özgürlük için açlık grevinde olan Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler, Sevil Sevimli ile dayanışmak için her cumartesi açlık grevi çağrısı yapılıyor. Yunanistan, Avusturya, Almanya, İsveç, İsviçre, Fransa, Belçika gibi birçok farklı ülkeden katılım oldu.

- Filistin’de zulüm ve cezasızlık sürüyor!

İşgal güçlerinin, El-Hasamis bölgesine düzenlediği baskında bir çocuğa vahşice saldırdığı görüntüler medyada ses getirmişken, Ramallah'ın doğusundaki Barka'da Qusai Maatan'ın katili Elisha Yared'in serbest bırakıldı. Yerleşimciler katilin serbest bırakılışını kutladı. Faşist yönetimler dünyanın her yerinde cezasızlıkla katilleri cesaretlendirirler. Filistin halkının direnişi bu saldırılarla durdurulamaz. İbrahim Al Nabulsi, 9 Ağustos 2022'de işgalcilerle girdiği çatışmada şehit olmuştu. Kudüs Tugaylarına bağlı Nablus Taburu, El Aksa Şehitleri Tugaylarının Nablus lideri olarak bilinen İbrahim'in Nablus Taburu kurucularından olduğunu ilk kez açıkladı.

-Burkina Faso, Fransız emperyalizmiyle "çifte vergilendirme" anlaşmasını feshetti

 Batı Afrika’da bağımsızlık hamleleri devam ediyor. Burkina Faso Dışişleri Bakanlığı tarafından Fransa Dışişleri Bakanlığına gönderilen bilgilendirme notunda, Fransız şirket ve vatandaşların yararına uygulanan "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi" anlaşmasının feshedildiği belirtildi. Anlaşma kapsamında, Fransız şirketler ve vatandaşlar, Burkina Faso'da elde ettikleri gelirin vergisini Fransa'ya ödüyor, Burkina Faso'da birçok vergi kaleminden muaf tutuluyorlardı. Bu ve benzeri ticari anlaşmalar sömürgecileri koruyan, sömürge ülkeleri ise daha da yoksullaştıran anlaşmalardır. 

-İdare tutuklu karşı 6 Filistinli tutsak açlık grevinde.

Siyonist İsrail Hapishanelerinde 1100 tutsak, yargılanma süreci başlamasının rehin tutuluyor

 O yüzden açlık grevi başladı. İdare tutuklu işkencedir! Son Verin!

 

 

 

 

 

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.