1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Magdeburg Kadın Kolektifi Direniş İle Dayanışmasını Büyütüyor

Almanya Magdeburg dan Kadın kolektifi açlık grevi Direnişi ve devrimci tutsaklarla dayanışma açıklamasında bulundu.

Her Cumartesi katıldıkları destek açlık grevine geçen hafta üç kadınla katıldıklarını da açıkladılar.

 

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımın altında Avrupa Dev Gencin sayfasını etiketleyerek şunları yazdılar;

 

“Eda Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli Güler dört ayı aşkın bir süredir süresiz açlık grevinde ve Berlin'deki Federal Adalet Bakanlığı önünde sürekli nöbet tutuyorlar.

 

Bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan ve Düsseldorf'taki Yüksek Bölge Mahkemesi'nde Ceza Kanunu'nun 129. maddesiyle suçlanan Özgül Emre İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin özgürlüğü için mücadele ediyorlar.

 

Açlık Grevcilerinin Bir Diğer Talebi De 129. Maddenin Kaldırılmasıdır.

 

Açlık grevi nedir ve özellikle Türkiye ve Almanya'daki Türkiyeli devrimciler için önemi nedir? Bu sorunun cevabına yaklaşmak istiyor ve sizleri daha fazla bilgi edinmeye, tutsaklarla ve açlık grevcileri ile dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz.”

 

Yaptıkları 8 sayfalık paylaşımda kısaca Açlık grevi ve ölüm orucu nedir ne yapılır, Ariane Bonzon’un kitabından alıntılayarak açıklamışlar.

Ayrıca 129 yasasının ne olduğu Almanya ve Türkiye’nin iş birliğinin bu durumda ne anlama geldiğini ve bu yasadan çokça bedel ödeyen Türkiyeli devrimciler anlatmışlar. Bu devrimciler arasında Gülaferit Ünsal’ı da örnek vermişler ve zaferle sonuçlanan açlık grevi direnişine dikkat çekmişler.

 

Daha sonra Özgül Emre İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli’nin davasını anlatmışlar ve orada da Özgül Emre’nin tek tip elbiseye karşı 44 gün süren ve yine zaferle sonuçlanan açlık grevine vurgu yapmışlar. En son duruşmaların tarihini yazarak mahkemelere çağrı yapmışlar ve “başka ne yapabilirim?” Sorusu altına , “sosyal medyada paylaşım yapın, çevrenizdekiler direnişi ve tutsakları anlatın ve her Cumartesi direnişçilerin açlığını paylaşın” yazmışlar.

 

Kadın kolektifinden 4-5 kadın ayrıca 15 Ağustos’ta görülecek olan bir sonraki mahkeme duruşmasına geleceklerini açıkladılar.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.