1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Alman Devleti-Polisi Yol Açıyor; Irkçılar Yürüyor

Almanya'da 2023 yılının ilk yarısında, ırkçılar tarafından 110 yürüyüş ve miting yapıldığı belirtildi.

Bu rakam geçen yılın 3 katı.

İçişleri Bakanlığı, Sol Parti'nin konu soru önergesine verdiği cevapta, bu yılın ilk yarısında ırkçılar tarafından düzenlenen yürüyüş ve miting sayısının bir önceki yıla kıyasla yaklaşık üç kat arttığını açıkladı.

Bakanlık, geçen yılın ilk yarısında düzenlenen ırkçı yürüyüş ve miting sayısının 35 olduğunu vurguladı.

Irkçılar bu yürüyüşlerde, polisin açık himayesi altında üniformalar giyiyorlar, Nazi sembolleri taşıyorlar.  Bu yürüyüş ve mitinglerin hepsinde mülteciler ve onlara ait kurumlar hedef alınıyor.

Miting ve yürüyüşlerin önemli bir bölümünün Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından "ırkçı" olarak tanımlanan "Özgür Saksonya Partisi" tarafından organize edildiği belirtiliyor. Tabii onların dışında da birçok ırkçı grup var.

Irkçı yürüyüş ve mitinglerdeki artış, kuşku yok ki, tesadüfi değil.

Irkçılığın gelişmesi, Almanya emperyalizminin dışında değildir.

Somut olarak

Alman emperyalist tekellerinin örtülü ve açık destekleri,

Alman polisinin açık himayesi sonucunda ırkçı örgütlenmeler ve eylemler artarak devam ediyor.

Alman polisi, devrimcilerin yasal demokratik eylemlerini bile suç olarak gösterip bundan dolayı devrimcileri tutuklarken, ırkçılara meydanlar açık. Irkçılara yürüyüş de miting de serbest. Irkçılara silahlanmak bile serbest.

Bu rakamlar, bir kez daha gösteriyor ki, Almanya'da ırkçılığın önlenmesini sağlayacak güç, kesinlikle Alman devleti ve polisi değil, bizzat halkın kendisidir.[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.