1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi Açıklaması: Emperyalizmin Desteğini Alarak Türkiye Faşizmi İle İş Birliği Yapan Yunan Devletinin Türkiyeli Devrimcilere Karşı Saldırıları Sürüyor


NATO TOPLANTISINDA ERDOĞAN İLE GÖRÜŞEN MİÇOTAKİS TÜRKİYELİ DEVRİMCİLERE SALDIRMA KARARI ALDI. ARİO PAGOS ( YARGITAY ) SAVCILIĞI 97 GÜNLÜK SÜRESİZ AÇLIK GREVİ DİRENİŞİYLE KAZANDIĞIMIZ BERAAT KARARININ BOZULARAK YENİDEN TUTUKLU YARGILANMAMIZI TALEP EDİYOR.

BU KARAR NATO KARARIDIR, BU KARAR HUKUKSUZ, TÜRKİYE FAŞİZMİ İLE YAPILAN PAZARLIKLARLA ALINAN BİR KARARDIR, BU BİR SALDIRIDIR BU SALDIRIYA KARŞI DA DİRENECEĞİZ.

Türkiye faşizminin ve emperyalizmin isteği ile Nea Dimokratia hükümeti tarafından tutuklanarak hukuksuz bir yargılama süreci sonrasında 30’ar yıl hapis cezasına çarptırıldık. Hiçbir hukuk kuralına uyulmayan, tamamen adaletsiz ve polisin işkenceleri ile yürütülen bir yargılama ile “terörist” ilan edildik. Türkiye faşizmine karşı yürüttüğümüz mücadele Yunan mahkemesi tarafından “terör” olarak tanımlandı.

Elbetteki bu kararı kabul edemezdik etmedik. Biz devrimciyiz, sosyalistiz, Marksist-Leninist’iz. Hiçbir Yunan mahkemesi, savcısı, hakimi bizim mücadelemizi terör olarak tanımlayamaz. Böyle bir karar veremez, buna hukuken de, siyasal olarak da hakları yok. Biz böyle bir kararı da asla tanımayız, boyun eğmeyiz, kabullenmeyiz.

Çünkü biz terörist değiliz. Dünyayı kan gölüne çeviren, halkları açlığa ve yoksulluğa mahkum eden biz değiliz. Dünya topraklarını ABD’nin askeri üsleriyle dolduran biz değiliz. Nea Dimokratia hükümeti Yunanistan’ı ABD üssüne çeviriyor, topraklarını ABD’ye satıyor ve bundan gurur duyuyor. Türkiye faşizmi ile iyi ilişkiler kurmaktan övünüyor. Türkiye’nin isteklerini yerine getirmekten mutluluk duyuyor. Faşist Türkiye devleti bizim tutuklanmamızı istiyor, Nea Dimokratia hiç itiraz etmeden mahkemelere talimat göndererek bizi tutuklatıyor. Bunları kabul etmeyerek süresiz açlık grevi direnişine başladık. 97 gün direndik ve direnişimiz sonrasında özgürlüğümüzü kazandık. Devamında da yürüttüğümüz hukuk mücadelesi sonucunda beraat kararıyla özgürlüğümüzü tam olarak kazandık.

11-12 Temmuz günlerinde yapılan NATO zirvesinde Erdoğan ile Miçotakis bir araya geldiler. Her iki taraf ta görüşmelerinin olumlu geçtiğini ve çeşitli anlaşmalar yaptıklarını açıkladılar. Bu anlaşmalar içerisinde Türkiyeli devrimcilere karşı yürütülecek saldırılar da vardı. Elbette bunu açıklamadılar ancak bu görüşmenin hemen ardından beraat ettiğimiz davaya Yargıtay savcısının itiraz ettiğini, yeniden tutuklu yargılanmamızı ve ceza almamızı talep ettiğini öğrendik. Bu karar NATO toplantısında alınmış bir karardır. BU KARAR ÖZÜNDE BİR NATO KARARIDIR. Amacı devrimci mücadeleyi tasfiye etmektir. NATO, bütün üye ülkelere ve yeni üye olacak ülkelere anti terör yasalarını dayatmaktadır. Çünkü anti terör yasaları emperyalistler tarafından devrimci mücadeleyi tasfiye etmek amaçlı kullanılan yasalardır.

Bize bu yasalarla devrimcilikten, sosyalizm inancımızdan vazgeçmemiz dayatılmaktadır. Saldırılarının nedeni devrimci olmamız, sosyalist olmamız, Marksizm-Leninizm’i savunuyor olmamızdır. Bu nedenle kendi mahkemelerinin verdiği kararı tanımayarak yeniden yargılanmamızı istiyorlar. Davanın yeniden görülmesini talep eden savcı, hazırladığı gerekçede, bereat kararını veren heyeti yetkilerini aşmakla suçlamaktadır. “Devrimcileri bereat ettirmek sizin yetkiniz değil” diyor savcı. “Bunları cezalandırmalıydınız, cezalarını onaylamalıydınız” diyor. Elbette ki bu istek bir savcının isteğinin çok ötesinde, NATO’nun dayattığı ve işbirlikçilerinin uyguladığı kararlardır. NATO kararları gereği kendi hukuklarını ayaklar altına almaktan, kendi yargı heyetlerini aşağılamaktan da geri durmuyorlar.

Tekrar tutuklanmamız ve yargılanmamız talebi hukuki değil, siyasi bir karardır. Sınıfsal düşmanlıkla, NATO kararlarıyla, Türkiye’nin isteğiyle yapılan bir saldırıdır. Bu saldırı yalnızca biz Türkiyeli devrimcilere karşı değil Yunan soluna karşı da bir saldırıdır. Çünkü bu saldırının amacı Yunanistan’da devrimciliği tasfiye etme çabasıdır. Emperyalizmin işbirlikçisi, NATO üyesi iki ülkede de devrimciliği, solculuğu tasfiye etmek, sömürü ve zulüm düzenlerini sorunsuz sürdürmek istiyorlar. Tek bir hak talebi, tek bir hak almak mücadelesi, tek bir anti emperyalist mücadele kalmasın istiyorlar.

Bize de bu yüzden saldırıyorlar.

Ancak her nasıl bu güne kadar ki saldırılarını püskürttüysek bu saldırılarını da geri püskürteceğiz. Yunan solunun ve yunan halkının dayanışmasıyla bu saldırıyı da alt edeceğiz. Çünkü haklı ve meşru olan biziz. Türkiye ile, faşist Erdoğan iktidarı ile işbirliği yaparak bizim üzerimizden hesap yapanlar yaptıkları hesaptan pişman olacaklar.

Biz direnişle özgürlüğümüzü kazandık yine direneceğiz.

Bizim yeniden yargılanarak cezalandırılmamızı talep eden savcı AHİLLEAS ZİSİS ise tarihe Türkiye faşizmi adına devrimcilerin cezalandırılmasını isteyen bir işbirlikçi olarak geçecektir.

EMPERYALİZMİN HUKUK TERÖRÜNE, NATO’NUN TASFİYE KARARLARINA BOYUN EĞMEYECEK DİRENECEĞİZ.

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.