1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi: 1 Aylık Destek Açlık Grevi Açıklaması

129a/b’YE KARŞI DİRENİŞ YAYGINLAŞARAK DEVAM EDİYOR. İLENİ AÇIKGÖZ 1 AYLIK DESTEK AÇLIK GREVİ İLE EDA DENİZ HAYDAROĞLU’NUN BAŞLATTIĞI, ILGIN VE SEVİL İLE DEVAM EDEN AÇLIK GREVİ DİRENİŞİNİ YUNANİSTAN ATİNA’DA BÜYÜTÜYOR

ANTİ TERÖR YASALARI EMPERYALİSTLERİN HALKLARI VE DEVRİMCİLERİ TESLİM ALMA,  BAĞIMSIZLIK VE SOSYALİZM MÜCADELELERİNİ TECRİT EDEREK YANLIZLAŞTIRIP UZLAŞTIRMA POLİTİKALARIDIR. EMPERYALİZM BİZİ TESLİM ALAMAYACAK,TECRİT EDİP YALNIZLAŞTIRAMAYACAK. ANTİ TERÖR YASALARINI KABUL ETMİYOR DİRENİYORUZ, DİRENECEĞİZ.

 

Emperyalistler ve işbirlikçileri, sosyalizm ve bağımsızlık mücadelelerini bastırmak, halkların demokratik ve sınıfsal taleplerini baskı ve zulümle susturmak için anti-terör yasalarını kullanıyorlar. En demokrat, en ilerici görünen Avrupa devletleri, demokratik faaliyetleri terör demagojisiyle yasaklıyor, bu faaliyetleri yürüten devrimcileri terörist diyerek tutukluyor, ağır cezalar veriyor ve tecrit altında tutuyorlar.

Halka ve halk için olan her şeye düşmandır emperyalistler. Bütün dünyayı sömürerek halkları aç ve yoksul bırakan emperyalist devletler demokrat olamazlar, insan haklarına değer vermezler. Aynen Alman emperyalizminin halklara düşman olduğu gibi bütün emperyalistler aynı düşmanlığı sınıfsal olarak taşırlar.

Almanya Türkiyeli devrimcilere ve devrimci mücadele en fazla saldıran, en basit demokratik hakkları dahi kullanılmasını yasaklayan, konser yapmayı, dergi dağıtmayı, örgütlenmeyi, dayanışmayı, sahiplenmeyi suç sayan, facebook’ta bir devrimcinin resmini koymayı dahi  anti terör yasaları kapsamına sokan bir devlettir.

Almanya Nazi yasalarını kullanan, Nazi yöntemleriyle ve düşmanlığıyla devrimcilere saldıran bir devlettir. Almanya halkların örgütlenmesine, halklar arasındaki  dayanışmaya, kendi kültür ve geleneklerini yaşatmasına ve büyütmesine düşman bir devlettir.

Almanya, demokrasi ve insan haklarına düşman bir devlettir.

Almanya emperyalizmin halklara karşı duyduğu kin ve düşmanlığın tüm özelliklerini üzerinde taşıyan bir devlettir. Türkiyeli devrimcilere de bu düşmanlıkla saldırıyor, Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli’yi anti terör yasalarıyla yargılamaya çalışıyor. Özgül, İhsan ve Serkan faşizme ve emperyalizme karşı mücadele ediyorlar. Her devrimci, her sosyalist gibi ırkçılığa, yozlaşmaya karşı mücadele ediyorlar. Halkı uyuşturucuya, kumara, yozlaşmaya karşı örgütlüyorlar. Emperyalizmin ve faşizmin halkları yozlaştırma politikalarını teşhir ediyor, çürümüş ve kokuşmuş olan kapitalist-emperyalist sömürü düzeninden kurtuluşun yolunun sosyalizm olduğunu anlatıyorlar. Bunlardan dolayı tutuklandılar ve anti terör yasalarıyla cezalandırılmak isteniyorlar.

Bugün Alman emperyalizmi çevre örgütüne dahi “terör” diyerek saldırıyor.  Çıkarlarının önünde duran, ya da engel olmaya çalışan, ya da eleştiren her kim olursa olsun emperyalistler için “terörist” oluyor. Anti terör yasaları emperyalistlere bu tür durumlarda yasaklama, tutuklama, yargılama, takip ve taciz etme, tecrit etme imkanı sağlıyor. Anti terör yasalarının kullanım amacı da bu aslında. AKP faşizmi de Grup Yorum’u yasaklarken, Halkın Avukatlarını tutuklayarak ağır cezalar verirken anti terör yasalarına dayanıyor. Bu yasalara dayanılarak grevler yasaklanıyor, demokratik hak alma mücadeleleri yasaklanıyor. Irkçılığa karşı mücadele etmek, yozlaşmaya karşı mücadele etmek suç sayılıyor. Hedef alınan kesime yönelik her türlü yaptırım, yasak ve tecrit hakkı tanınıyor. Örneğin Almanya’da 129 a/b yasalarıyla yargılanan Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli duruşmada cam kafes arkasında tutulmak isteniyorlar, kendi aralarında konuşmaları dahi yasaklanıyor, mektupları denetimden geçiriliyor ve mektuplarının çoğunluğu kendilerine verilmiyor. Alman emperyalizmi devrimcileri tecrit ederek, teslim almaya ve  boyun eğmeye zorluyor.

Ancak bunu başarmaya gücü yetmiyor,yetmiyecek.

Çünkü devrimciler direniyor, emperyalizmin saldırılarına, tecrit dayatmalarına karşı direniyorlar.

Eda Deniz Haydaroğlu 115, Ilgın Güler 64, Sevil Sevimli 59 gündür süresiz açlık grevi direnişindeler. Bugün İleni Açıkgöz Atina’da 1 aylık destek açlık grevi direnişine başlıyor. Direniş yaygınlaşarak büyüyor. Direnişin olduğu yerde direnişin sözü geçer. Alman emperyalizminin gücü devrimcileri tecrit etmeye, halktan koparıp terörize etmeye yetmez. Anti terör yasalarına boyun eğmeyecek, sessiz sedasız kabullenmeyeceğiz.

11 Temmuz günü Atina’da İleni Açıkgöz  1 aylık; Konstantina Karsioti, İsmail Zat ve Hüseyin Süngü, Selanik’te Sedat Marangoz 3’er günlük destek açlık grevine başlıyorlar.

129a/b’ye teslim olmayacağız. İleni Açıkgöz 1 aylık destek açlık grevi direnişiyle Alman emperyalizminin karşısına dikilerek devrimciliğin meşruluğunu ve haklılığını savunuyor, Eda, Ilgın ve Sevil’in direnişlerini büyütüyor. Bizler de Halk Cepheliler olarak destek açlık grevlerine devam edeceğiz. Herkesi emperyalizmin anti terör yasalarına tavır almaya, Almanya’da 129a/b yasalarıyla cezalandırılmak istenen Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli ile ve onlar için süresiz açlık grevi direnişinde bulunan Eda, Ilgın ve Sevil ile dayanışmaya çağırıyoruz.

 

 

YAŞASIN DİRENİŞ YAŞASIN ZAFER!

NAZİ ARTIKLARI DEVRİMCİLERİ YARGILAYAMAZ!

129a/b KALDIRILSIN, TECRİTE SON VERİLSİN!

ÖZGÜL EMRE, İHSAN CİBELİK, SERKAN KÜPELİ SERBEST BIRAKILSIN!

 

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

 
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.