1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Leverkusen Kimlik ve Oturum Hakları Direnişi Devam Ediyor

 

Leverkusen Kimlik ve Oturum Hakları direnişi birinci yılını dolduruyor. 25 Temmuz 2022 de Köln İdari Mahkemesinin aldığı adaletsiz karar üzerine başlatılan direniş bir yıldır sürüyor.

Haklarını alana kadar direnmekte kararlı olan direnişçiler, emperyalizmin nişan, düğün geleneklerimizi bile yasaklamaya kalkıştığı bir dünyada direnmeden hiçbir hakkımızı koruyamayacağımızın bilinciyle hareket etmektedir.

Bugün dünya öyle bir sürece sokulmuştur ki, Ukrayna' da alenen Hitlerciliği yeniden hortlatan emperyalizm, yüz binlerce yıl öncesinden bu yana var olan düğün- nişan gibi törenlerimizi bile yasak kapsamına sokmaya çalışmaktadır.

Bu kölelikten bile öte bir esaret dayatmasıdır.

Bu şartlarda diğer bütün vaz geçilmez haklar adeta lüks hale gelmiştir.

Bu nedenle bütün haklarımızı direnerek korumak mecburiyetindeyiz. Ya bunu yaparız ya da bütün haklarımızdan vaz geçer emperyalizmin elinde birer oyuncak oluruz. Ve emperyalizm bizleri bir yandan iliklerimize kadar sömürürken bir yandan da katletmeye, işkencelerden geçirmeye, zulmetmeye devam ederek yaşadığımıza binlerce kez pişman eder.

Tüm halkımızı dünyanın her yerinde faşist baskılara karşı direnmeye ve direnenleri desteklemeye çağırıyoruz.

14 Ağustos Pazartesi günü saat 16:00-20:00 arasında Leverkusen Yabancılar Dairesi önünde direnişimizin 1. Yılı etkinliğini gerçekleştirmek istiyoruz. O gün de tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı ve halkımızı aramızda görmek istiyoruz.

YAŞASIN SÖNÜRÜCÜ VE ZALİMLERE DİRENEN VE BOYUN EĞMEYENLER!

EMPERYALİZME VE FAŞİZME KARŞI DİRENEN TÜM DEVRİMCİLERE SELAM OLSUN!

ALMANYA DİRENİŞ MECLİSİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.