1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin Açlık Grevi Çadırından Aile Gençlik Ve Çocuk Kampına Mesaj

Bugün Berlin Açlık Grevi Direnişçileri olarak Fransa da Aile Gençlik ve Çocuk kampındaki halkımız ile görüştük. Bizlere bir marş armağan ettiler.

Buna ilişkin kısaca duygularımızı yazmak istiyoruz;

Yıllardır katıldığımız, emekçisi olduğumuz, halk değerlerimizi ve devrimci değerleri öğrendiğimiz ve yıllar önce içinde devrimcileştiğimiz Aile Gençlik ve Çocuk kampına, bu yıl açlık grevi direnişçileri olarak katılamıyoruz.

Bir yandan bunun burukluğunu yaşarken, bir yandan da Avrupa’nın göbeğinde, Berlin de Almanya Adalet Bakanlığı önünde tarihsel bir Direnişi omuzlamanın onurunu yaşıyoruz.

O Kamplarımızın vaz geçilmez emekçileri İhsan abimiz, Özgül ablamız ve yoldaşımız Serkan’ın adil yargılanmaları ve serbest bırakılmaları için canımızı ortaya koyuyoruz.

18 Mart tarihinde başlayan süresiz açlık grevi direnişimiz, bugün Adalet Bakanlığı önünde sürdürdüğümüz nöbet ile devam ediyor.

Dünya halkları hiçbir hakkını bedel ödemeden kazanmamıştır. Bizler de biliyoruz ki, bedel ödemeden hiçbir zafer kazanılamaz.

Bedeli sadece bedenimizi açlığa yatırarak ödemiyoruz.

Özgürlüğümüzü gasp ediyorlar, bizi yoldaşlarımıza, halkımıza ve tüm sevdiklerimize hasret bırakıyorlar.

Bunu kabul edemeyiz.

Biz Zafere giden yolu avucumuzun içi gibi biliyoruz.

İnsan avucu tarihtir.

Bilgimizi tarih bilincinden alıyoruz.

Direnerek kazanacağımızı, direnişimizin sonucu mutlaka Zafer olacağını biliyoruz.

Yoldaşlarımızı emperyalizmin elinden çekip alacağımıza sonsuz inanıyoruz.

Ve şimdiden bir sonraki aile gençlik ve çocuk Kampında hep birlikte ağız dolusu gülüp eğeleneceğimizin, halaylar çekip, birlikte yatıp kalkıp gezeceğimizin hayalini kurmaya başladık.

Bu anlamıyla bugün 28 Temmuz Cuma günü, aile gençlik ve çocuk kampından gelen “sürpriz” bizi ayrıca mutlu etti.

Zafere olan inancımızı güçlendirdi ve coşkumuza coşku kattı.

Çünkü arkamızda koskocaman bir aile olduğunu bir kez daha yüreğimizde hissettik.

Büyük ailemiz, halkımız yüreğimizi ısıttı, güven verdi.

Bizler için “Haklıyız Kazanacağız” marşını söyleyen ailelerimize bir kez daha kucak dolusu selamlar iletiyoruz, iyi tatiller diliyoruz.

Avrupa’da yaşayan tüm ailelerimizin bu kamplara katılması İçin çağrıda bulunuyoruz. Kolektifi yaşamı, halk değerlerimizi ve geleneklerimizi yaşattığımız bu alternatif tatil kampları, sosyalizmin mutlak gelecek olduğunu bir kez daha gösteriyor ve umutlarımızı büyütüyor.

Ayrıca kampa katılan veya farklı nedenlerden dolayı katılamayan tüm halkımızı, çoluk çocuklu tüm ailelerimizi ve yoldaşlarımızı direniş çadırımızı ziyaret etmeye, açlığımıza ortak olmaya, direnişimize ses olmaya çağırıyoruz.

Yoldaşlarımız Özgül, İhsan ve Serkan’ı çok seviyoruz, onları çok özledik.

Onlara kavuşacağız çünkü direniyoruz.

Hasret büyüdükçe kavuşma umudu yemyeşil açarak büyümeye devam ediyor!

Açlık Grevi Direnişçileri

Eda Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli
Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.