1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti-Emperyalist Cephe’nin 2023 Yaz Kampı Fransa’da Gerçekleştirildi


Anti- Emperyalist Cephe Yaz Kampı Fransa'da 23.07- 30.07 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Tartışılan ana konular:

23.07 Kolektif kampı organize etti

24.07 Rojava ve ABD'nin Suriye'deki politikaları

25.07 Dezenformasyon

26.07 Emperyalistlerin elinde bir araç olarak LGBT

27.07 NATO en büyük terör örgütü ve NATO’nun1990'lardan sonraki yayılması

28.07 Kolektivizmin Eğitimi, Sovyetler Birliği'nde Aileler, Gençler ve Çocuklarla Birlikte Tartışma Örnekleri

29.07 Ayten Öztürk ve emperyalist işkence yöntemleri, faşizmin ve emperyalizmin gizli merkezi üsleri

30.07 AEC üyeleri, aileler ve gençlerle son gün serbest zaman

24 Temmuz'da yaz kampının ilk gününe resmen başladık. Kolektif faaliyetler ve yerimizi örgütledikten sonra programa Rojava ve emperyalist politikalar üzerine bir panelle başladık ve ardından bir tartışma gerçekleştirdik. Daha sonra Berlin'de düzenlenecek olan sempozyuma hazırlık olarak, başta  devrimcilere, siyasi tutsaklara ve anti-emperyalist mücadeleye  karşı kullanılan 129 yasaları olmak üzere terörle mücadele yasalarına  odaklanan bir toplantı gerçekleştirildi.

Eda Deniz Haydaroğlu'nun açlık grevinin 129. günüydü, Sevil Sevimli ve Ilgın Güler ile birlikte 129 yasaya karşı direniyorlar. Bu nedenle, Twitter'da katıldığımız bir hashtag eylemi çağrısı yapıldı. Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin 1Ağustos’ta görülecek mahkemelerine çağrı yapıldı

25 Temmuz Aile, Gençlik ve Uluslararası Kolektif Spor Kampı'nın ikinci günü sabah saatlerinde gerçekleşti ve Antiemperyalist Cephe'den 3 yoldaş Eda, Sevil, Ilgın ile dayanışma içinde dayanışma içinde açlık grevi yaptı. AEC, emperyalizmin elinde ideolojik savaşın bir aracı olarak dezenformasyon konusunda bir sunum yaptı. Ayrıca, 3-5 Kasım 2023 tarihlerinde Berlin'de yapılması planlanan terörle mücadele yasaları sempozyumu (Alman ceza kanununun 129 a ve b paragraflarına odaklanarak) hakkında görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

26'sında yine kolektif sporla başladık ve NATO emperyalizminin bir aracı olarak LGBT konusuyla tartışmamıza devam ettik. Tartışmada NATO'nun farklı yol ve yöntemlerle halkın zihnini meşgul etmek isteyen ve sınıf mücadelesini bitiren politikalarına odaklandık. Ayrıca 2 AIF üyesi dayanışma açlık grevi yaptı ve halkı açlık grevine katılmaya çağırdı, genel olarak taleplere destek verdi ve direnişin sesini yükseltti. Denizde boş zamanımız olduktan sonra ve dönüşte sempozyumumuzla ilgili tartışmalara devam edildi. Geceleri kamptaki tüm insanlarla birlikte kolektif eğlenceler düzenlendi.

27 Temmuz'da NATO'nun dünya halklarına karşı öldürücü politikalarını tartıştık, çoğunlukla 1990'lardan sonraki genişlemeyi anlattık. Ve emperyalizmin neden  4 Nisan 1949'da Sovyetler Birliği'ne karşı sosyalizme karşı NATO'yu kurduğunu analiz ettik. Bugün devam eden işgallerden, Ukrayna'daki ABD-AB darbesi, Suriye'deki yakın savaş vb. gibi konuştuk  . Emperyalizmin yalanlarını ve dünya halklarına karşı kullandıkları en kirli politikaları tartışıyoruz. Hep birlikte yaptığımız tartışmaların ardından denize girdik ve günün sonunda kamptaki tüm insanlarla eğlendik.

Ayın 28'inde ailelerin verdiği bir panele katıldık. Burada ana konu çocukların eğitimi ve kolektivizmin günlük yaşamda nasıl çok büyük bir mesele olduğuydu. Sovyetler Birliği örnekleri tartışıldı ve ayrıca aileler, anneler ve babalar konuyla ilgili görüşlerini anlattılar, kampın  her yaştan ve insandan oluşan çocukların daha kolektif ve daha fazla yiyeceği paylaşmanın en iyi dersi olduğu  durumuna odaklandılar.

29 Temmuz'da AYTEN İÇİN ÖZGÜRLÜK VE ADALET için bir panel düzenlendi. Bu panelde emperyalist işkence politikaları, AKP faşizminin politikası, işkence yapan gizli üsler, devrimcilere saldırmanın ve onları düşmana teslim etmenin bir yolu olarak hapishanelerde ve yüksek güvenlikli hapishanelerde tecrit anlatıldı. Bu politikanın Türkiye'de uzun yıllar boyunca faşizmin başına gelen bir şey olduğunu ve emperyalizmin ve CIA’nın bir politikası olduğunu da açıkladı. Ondan sonra Ayten Öztürk için devam eden kampanyayı ve AKP faşizmi tarafından yasaklanan kitabını konuştuk. Uluslararası kampanyayı 1000 dayanışma videosuyla, panellerle, toplantılarla, kitabın çevirisiyle, Ayten Öztürk davasını tüm dünyaya anlatmanın önemini anlattık. Çünkü Ayten sadece işkencelere karşı bir sembol değil, aynı zamanda bir direniş sembolüdür. Çünkü işkencecilerin vahşetine karşı 6 ay direndi ve kazandı! Ve bu, dünyadaki tüm insanlar için büyük bir güç örneğidir. Ayten'in ardından Türkiye’den internet üzerinden temasa geçen, Armutlu'daki Direniş Evi’nden gelen insanların sorularını yanıtlayan  kişi etkinliğe katıldı. Her cumartesi olduğu gibi 29'unda da Berlin'deki direnişçilerle 1 günlük dayanışma açlık grevindeydik ve kampta olan açlık grevi direnişçileriyle hep birlikte video çektik.

Ayın 30’unda hep birlikte toplu spor yaptık ve gelen birçok insan kamp yerinden ayrıldı

Yaşasın Uluslararası Dayanışma!

Emperyalizme ve Faşizme Karşı Birleşelim, Savaşalım ve Kazanalım!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.