1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Stuttgart’da Tutsaklarla Dayanışma Pikniği Yapıldı

"STUTTGART 'ta yaptığımız TUTSAKLARLA dayanışma pikniğinde İHSAN, ÖZGÜL ve SERKAN için özgürlük istedik

 

9 Temmuz Pazar günü tutsaklarla dayanışma Pikniği için piknik alanını düzenleyerek başladık hazırlıklara.

ÖZGÜL, İHSAN ve SERKAN için özgürlük isteyen bir pankart ile faşist 129 yasasını anlatan 2 pankartı sahne olarak kullanılan yere astık.

Grup Yorum ile ilgili bir başka pankartı da alanın bir başka tarafına astık.

Yine son basılan kitaplarımız ile dergilerimizin olduğu bir standımız da vardı.

Geliri ve tutsaklarımıza gidecek ve ailelerimiz tarafından yapılan tatlı ve pasta çeşitlerinden oluşan bir başka masa daha açıldı.

Yiyecek, yemek, çay, kahve servisi ise ayrı bir bölümdeydi.

Hazırlıkların yapılması dan sonra pikniğe katılacak ailelerimiz de gelmeye başladı. Başlangıç saatine kadar sohbetler yapıldı özlem giderildi.

Piknik saat:15.00 te başladı. Şehitler için saygı duruşu ardından bir metin okunarak tutsaklarla dayanışma pikniğine değinildi. Ülkede yeni açılan Y,S ve R tipi hapishanelere değinildi. Almanya’daki tutsaklarımız, faşist 129 yasası ve Eda, Ilgın ile Sevil’in direnişleri anlatıldı.

Tutsakların mahkemelerine katılım çağrısı yapıldı.

Daha sonra sanatçılar SOLiN, İLHAN BALKAYA, HAKAN AKMAZ ve misafirlerden bir sanatçı arkadaşımız sırasıyla türkü ve şarkılarını söyleyip konuşmalar yaptılar.

HAKAN AKMAZ tutsak Grup Yorum üyesi İHSAN CİBELİK için ayrıca özgürlük istedi ve onunla birlikte bir konser vereceklerini belirtti. Şarkılarını pikniğe katılanlarla söyleyip coşkulu anlar yaşattı.

Sanatçıların herbiri birbirinden güzel parçalar söyledi.

Pikniklerin vazgeçilmezi halaylardı. Davul ve zurna eşliğinde halaylar çekildi. Yine bir bölüm ’de de çekilişler yapılarak hediyeler dağıtıldı.

Çocukların özgürce dolaştığı alanda verilen arada yemek servisi yapıldı. Sohbetler sürdürüldü.

Akşam saat:20.00'ye doğru uzaktan gelenler gitmeye başladı. Tutsaklarımıza dayanışma pikniğine 100 kişi katıldı.

 

Stuttgart Halk Kültür Evi
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.