1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi: Almanya Da Üç Devrimci Yargılayan Değil, Yargılayan Olmaya Devam Ediyor

Almanya emperyalizmi, üç devrimciyi 129 b yasasıyla tutukladı. Tutukluluklarının üzerinden 14 ay geçti. Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli tam 14 aydır tutuklular. Tamamen demokratik eylem ve faaliyetlerinden dolayı tutsak edilen üç devrimci ve anti-faşist insan emperyalizmin tecriti altında tutulurken, bebeklerini cam bölmeler arasında görmek zorunda bırakılırken Almanya'nın resmî açıklamalarına göre 2500 her an eylem yapabilecek Nazi artığı insanların arasında dolaşıyor. 11-12 Temmuz 2023 günleri 4. ve 5. duruşmaları görülen devrimciler Alman emperyalizminin ve Türkiye oligarşisinin cinayetlerini tek tek örneklerle anlatıyorlar. Tutsakların faşizmin bizzat kendilerinin tanık olduğu işkenceleri, zorbalıkları anlatmalarına “Burada Talk Show yapıyorsunuz" diyerek halkımızın acılarına ne kadar düşman bir bakış açısına sahip olduğunu, bizim yaşadıklarımızdan ve halklara yaşatılan faşizmin zorbalıklarının onlar için hiçbir kıymetinin olmadığını vurguladı. Şunu belirtelim Talk Show emperyalizmin ortaya çıkardığı, kimi zaman eğlence için yapılan komikliklerin, rezilliklerin yaşandığı, bir sunucunun ve çeşitli konukların biraz da sahneye ev ortamı süsü verilmiş Televizyon programlarıdır. Kimisi güncel konulardır konuşulanların. Amaç en fazla kar etmek olunca, en az harcamayla çok para kazanmak için maliyeti azaltmıştır emperyalizm. Bir ev sahibi ve gelen misafirler tadında rahat ortamda rahatça sohbetleri yaparkende para kazanmak hedeflidir. Yani konuşma ucuz, maliyet düşük ama kazanç yüksektir Talk Show da. Tam da emperyalizmin karakterine uygun televizyon programlarıdır. Neden bu kadar ucuz anlattık, kendilerini çok bilmiş bizleri ise "geri" gören ırkçı kafalara kendi söylediklerinin ne anlama geldiğini anlatmak için anlatma gereği duyduk.

129 davalarında devrimci tutsaklar tarafından anlatılan her bir örnek bizim, halkımızın yaşadığı gerçeklerdir. Ancak onlara şov olarak bakanlar savaşları, bilgisayar oyunları gibi gören kafalardır. Bir tuşla halkların üzerine bombalar atan silahlara sahip kafaların temsilcilerinin ebetteki halkın acılarına üzülecek değerleri yoktur. Ortada yapılan bir şov varsa o da Duesseldorf ta Almanya mahkemelerinin tarafsız bir yargılama yapılıyormuş gibi yapması ve sıkıştığında sinirlenip gerçek yüzünü göstermesidir. Saygısız bir Talk Show sunucu gibi davranan iddia savcısı her lafa girerek, her sözü keserek, komik olmaya çalışırken rezil olduğunun farkında değil. Devrimci tutsaklarla, savunma avukatlarıyla hatta davayı izlemeye gelen izleyicilerle uğraşan, neredeyse gelen izleyicilere "terörist" diyen bir iddia savcısının bu davada "tarafsız" "bağımsız" bakması mümkün değildir.

12 Temmuz 2023 Çarşamba günü görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde yine aynı davayla ilgili tutsakların tutuksuz yargılanmaları talebiyle 117 gündür Süresiz Açlık Grevinde olan EDA DENİZ HAYDAROĞLU öğleden sonraki bölümde söz alıp kısa bir konuşma yapmak isteyince konuşmasına engel olmak isteyen mahkeme heyeti mikrofondan sürekli konuşarak, mahkemedeki polisleri Eda'nın üzerine salarak tahammülsüzlüğünü gösterdi. Yetmedi, bütün dinleyenleri dışarıya çıkarttı, Düsseldorf ta müdahale için destek kuvvetleri çağrıldı, silahlı polisleri yığdı. İşte demokratlık buraya kadardı. Duruşmaların başından beri duruşma heyeti "iyi polis", iddia savcılığı "kötü polis" karakterini oynarken birden ezberleri bozuldu ve aynı tarafta olduklarını gösterdiler. Duruşmalarda kendilerinde, devrimcilere her türlü sözü söyleme yetkisi görenler, devrimcilerin söylemek istediklerini söylerken "böyle konuşmanıza izin vermeyiz, şimdi izin verdik ama bir daha engel oluruz" tehditleriyle mahkeme salonlarında bile devrimcileri "hizaya getirme" peşindeler. Oysa devrimciler, hizaya gelmediğini her fırsatta dile getiriyorlar. Sizin hukuksuz yargılamanızı kabul etmediklerini, eğer devrimcileri böyle hapishaneye koyar yargılamaya kalkarsanız salonlarda da sizin temsil ettiğiniz sınıfların suçlarının açıklanmasından korkmayacaksınız.

39 kiloda 117 gündür Açlık Grevinde olan ve tamda davayla ilgili direniş yapan bir genç devrimcinin, Eda Deniz Haydaroğlu'nun yapacağı kısacık konuşmanın karşısında onlarca polis aracı çağrıldı, gözaltı yapmakla tehdit edildi. Korkunuz sanılandan büyük, tahammülsüzlüğünüz de o kadar büyük. Nazi örgütlenmelerinde yer alanlar sokaklarda dolaşıyor, devrimci bir gazeteci, devrimci bir sanatçı ve anti-faşist insan tutuklandı, bu kadar kalabalıkla sahiplenilmesine, onlar için direniş yapılmasına tahammülsüz Almanya. Her yaptıklarıyla gündem oluyor, teşhir oluyor ve saldırganlaşıyorlar. Dışarıda "Yasaklı Grup Yorum şarkısını tespit etmek için dışarıda bütün duruşma boyunca tercüman getirip, ellerine yasak olduğunu iddia ettikleri grup yorum şarkılarının sözlerini tutuşturup bekletiyorlar. İçeride her fırsatta konuşmaları küçümseyerek, her söze girerek müdahale ediyorlar, dinleyenleri dışarıya atmakla tehdit ediyorlar. Ama adil bir yargılama söz konusu öyle mi? Hayır öyle değil. Madem devrimcileri haksız yere yargılamak istiyorsunuz, o zaman gerçeklerin söylenmesine razı olacaksınız! Ya da açıkça söyleyeceksiniz gerçekte ne yapmak istediğinizi.

Bu durumda Şov yapanda, yalan söyleyende sizlersiniz. Şov kültürü bize değil size aittir. Anadolu halklarının kültüründe türkü vardır, kılam vardır, ağıt vardır, direniş vardır, destan vardır. Bunlarda sizin emperyalizmin ve faşizmin yaptığı zorbalıkların, katliamların sonucunda notalara döktükleri yaşanmışlıklardır. İşte Grup Yorum türküleri buradan beslenir. Bizlere hakkımı aradığımız için, devrimci olduğumuz, devrimcilerin cenazesine katıldığımız için, Grup Yorum üyesi olduğumuz, Konserlere katıldığımız ve bu konserleri organize ettiğimiz için, Nişan yaptığımız, demokratik faaliyetlere katıldığımız için davalar açıp tutuklayanlar, kriminalize edenler sizlersiniz. Doğal olarak bizlerde kendimizi anlatacağız, tam da yargılanmak istediğimiz yerden anlatacağız sizlere. Bizlere tahammül edemeyenler, bizleri yargılamak isteyenlere elbette bir diyeceğimiz olacak.

Tutsakların konuşmalarına, savunmalarına tahammül edeceksiniz!

Dışarıda Grup Yorum şarkıları dinlemeye tahammül edeceksiniz!

Halkın devrimcileri sahiplenmesine tahammül edeceksiniz!

Faşist 129 yasalarına ve tutsak ettiğiniz devrimciler için yapılan, tam da Adaletsizliğin birinci sorumlularından Adalet Bakanlığı önünde yatıp kalkan Açlık Grevcilerine tahammül edecek, onların taleplerini duyacaksınız! Gerekirse her gün değil, her saat bununla yüzleşeceksiniz.

Ve iddia savcılığı makamı, devrimci üsluplarından vazgeçmeyen devrimcilerle nasıl konuşması gerektiğini de öğreneceksiniz!

Suçlu değil devrimciyiz! O nedenle de,

Yargılanan değil, yargılayan olacağız!

Bizleri içeride, dışarıda, kendi yasalarınıza bile uymayarak açtığınız davalarla yıldıramazsınız! Direniyoruz, direneceğiz, Alman emperyalizminin suçlarını teşhir etmeye devam edeceğiz. Türkülerimizle, açlığımızla, savunmamızla, halkımızla, değerlerimizle direnmeye devam edeceğiz.

Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli Serbest Bırakılsın!

Süresiz Açlık Grevinin Talepleri Kabul Edilsin!

129 A-B Yasaları Kaldırılsın!

Devrimcilik Yapmak Suç Değil, Görevdir!

Adalet İstiyoruz, Alacağız!

Halkız Haklıyız Kazanacağız!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.