1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

7 Temmuz Cuma Günü Açlık Grevi Direnişçileri Berlin Adalet Bakanlığı Önünde Kaldı!

18 Mart günü Almanya'da Süresiz Açlık Grevi direnişi başladı. Bu direniş bugün Berlin Adalet Bakanlığı'nın önünde sürdü. Artık direniş 7/24 Adalet bakanlığı önünde sürecek. Orada yatılıp orada kalkılacak ve Almanya'da süren bu adaletsiz mahkeme için Adalet Bakanlığından Adalet talep edilecek.

 

Bugün Eda Deniz Haydaroğlu'nun açlık grevi direnişinin 112. , Ilgın Güler'in açlık grevi direnişinin 61., Sevil Sevimli Güler'in ise Süresiz açlık grevi direnişinin 56. gününde açlık grevi çadırı kurularak Berlin Adalet Bakanlığı önünde çadır açıldı.

 

Açlık Grevi bildirileri öğrencilere dağıtıldı ve imzalar toplandı.

 

Ardından çadır programına göre Halk Okulu dergisi okundu. 190.sayısındaki başyazı olan "Tecrite Teslim Olmayacağız" yazısı okunduktan sonra kısa yorumlar da yapıldı.

 

Daha sonra açlık grevi direnişçileri Eda Deniz Haydaroğlu ve Ilgın Güler artık sabah akşam, 7/24 Adalet Bakanlığı önünde yatacaklarını açıklayan bir video çektiler. Videoda Adalet Bakanlığı'nın dava üzerindeki etkisini anlattılar. "Adaleti alana kadar yani taleplerimiz kabul edene kadar Adalet Bakanlığı önünde kalmaya devam edeceğiz!" açıklaması yaptılar.

 

Ardından çadıra misafirler geldi. Gelen 2 kişi açlık grevi direnişini desteklediklerini ve en kısa sürede zafere ulaşmasını diledikleri söylediler. Kendi yaptığı resimleri getiren abi arkasına mektup yazarak Devrimci Tutsaklar Özgür Emre ve İhsan Cibelik'e yolladı. Toplam 3 mektup yazıldı.

 

Ayrıca gelen kişiler açlık grevi direnişini kendi sosyal medya hesaplarından da paylaşacaklarına söz verdiler.

 

Ardından çadıra bir öğrenci geldi. Ve çadır-açlık grevi direnişinin neden yapıldığını ve işe yarayıp yaramadığını sordu. Direnişçiler Eda Deniz Haydaroğlu ve Ilgın Güler hem açlık grevi direnişi hakkında bilgilendirme yapıp hem de şu ana kadar olan kazanımları anlattılar. Çadıra gelen öğrenci kız anlatılanları dinledikçe çok şaşırdığını söyledi. Ardından kendisinin okul için hazırlaması gereken bir film projesinden bahsetti. Açlık grevi direnişçilerini de bu filmin içine koymak istediğini söyledi. Açlık grevi direnişçileri Eda Deniz Haydaroğlu ve Ilgın Güler bunu severek kabul edeceklerini kıza söylediler. Ardından telefon numarasını verdikten sonra kız film için randevulaşmak istediği, tarihi yazacağını belirterek çadırdan ayrıldı.

 

Ardından direnişçiler Gerçek Haber Ajansı ile bir röportaj gerçekleştirdiler. Yapılan röportajda sağlık durumlarından, taleplerinden ve 3 devrimci tutsağın davasından bahsettiler.

 

Ardından bir toplantı yapıldı. Toplantıda hem bugün değerlendirildi hem de yarın programlandı.

 

Ardından 2 kişi nöbetçi kalmak üzere diğerleri çadırda yattı.

 

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

 

Özgül, İhsan ve Serkan Özgürlük!

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.