1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan’da Mora Yarımadasında Ölen 79 Mülteciler İçin Atina’da Miting Ve Yürüyüş Yapıldı

15 Haziran 2023 Günü Saat 18:30’da Atina’nın Propilia Meydanında Toplanarak Meclise Yüründü. Meclisten Sonra da Avrupa Birliğinin Binasına Yüründü. Meclis ile AB Binası Önünde Basın Açıklamaları Yapıldı. Siyasi Parti ve Örgütler Konuşmalar yaptılar.

“AB politikaları öldürüyor. Sınırları açılsın. Duvarlar yıkılsın” dedi.

Yürüyüş Meclisin yanından geçerek Avrupa Birliği ofisine kadar gerçekleşen yürüyüşün en önünde Yunanistan’da yaşayan mülteci kadınlar yer alırken, AB politikaların mülteciler için ölüm demek olduğunu ifade eden sloganlar atıldı, sınırların açılması çağrısı yapıldı.

Yürüyüşe Halk Cephesi ’de Açlığın, İşsizliğin, Yoksulluğun, Sömürünün ve Mülteciliğin Sorumlusu Emperyalizmdir. Emperyalizme Karşı Örgütlenelim, Birleşelim ve Mücadele Edelim Pankartı İle Katıldı. Kırmızı Flamalar Taşıdılar. Şu Ana Kadar Yapılan Resmi Açıklamalara Göre 79 Kişinin Öldüğü, 104 Kişinin Kurtarıldığını ve Yüzlerce Kişi de Kayıp olduğu veya Hala Ulaşılmamıştır.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) ve bazı sendikalar da meclisin önünde bulunan Sintagma Meydanında bir araya geldi. Burada buluşan Kalabalık Kitle  “Akdeniz bir mezarlığa dönüştürüldü, bu Katliamlara asla alışmayacağız” dediler.

Eyleme Binlerce Kişi Katıldı.  Eyleme Polis Saldırısı Sonucu 21 Kişi Gözaltına alındı. Ağır Ceza Mahkemesine Çıkardılar. Mahkeme Hala Devam Ediyor. Devlet ve Emrindeki Polis ve Askerler Katliamı Önlemeye Değil Ama Katliamı Protesto Edenlere Saldırıyor. Gözaltına Alıp İşkence Yapıp Tutuklamaya Çalışıyor.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.