1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halkın Sesi Radyo Süresiz Açlık Grevi Direnişçileri Eda Deniz Haydaroğlu ve Ilgın Güler ile Röportajı Gerçekleştirdi

Röportaj: Süresiz Açlık Grevi Direnişçileri Eda Deniz Haydaroğlu ve Halk Sineması emekçisi Ilgın Güler

Almanya'da 129 a-b yasal zorbalığına karşı ve tutuklu 4 devrimcinin serbest bırakılması talebiyle süresiz açlık grevi direnişinde olan Eda Deniz Haydaroğlu ve Halk Sineması emekçisi Ilgın Güler ile yapılan röportaj.

EDA DENİZ HAYDAROĞLU (18.03.2023)

ILGIN GÜLER (08.05.2023)

SEVİL SEVİMLİ (13.05.2023) tarihinden bu yana,

200 yıllık faşist, emperyalist, devrimci düşmanı yasal zorbalık 129 yasalarına karşı ve devrimci tutsakların tutuksuz yargılanması için süresiz açlık grevindeler

200 YILLIK FAŞİST, EMPERYALİST, DEVRİMCİ DÜŞMANI 129 YASALARINA KARŞI VE DEVRİMCİ TUTSAKLARIN TUTUKSUZ YARGILANMASI İÇİN SÜRESİZ AÇLIK GREVİNDELER!

SÜRESİZ AÇLIK GREVİNİN TALEPLERİ:

1)Devrimci ve antifaşist tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan TUTUKSUZ YARGILANSINLAR!

2)Her türlü dijital materyal suç delili olarak kullanılmaktan çıkarılsın! Dijitallerin güvenilirliği ve delil niteliği yoktur!

3)Almanya Anayasayı Koruma Örgütü’nün, devrimciler hakkında hazırladığı raporlar meşru değildir, mahkemelerde delil olarak kullanmaktan çıkarılsın.

4)Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank Özgül Emrelere yapılan operasyondan kısa bir süre sonra Türkiye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü ve onur madalyası aldı. Bu görüşmede neler konuşuldu ve Savcı Peter Frank hangi hizmetler sonucu onur madalyası aldı? AÇIKLANSIN!

5)Beş yıldır oturum hakları için direnen Almanya Direnişleri Meclisi emekçileri oturumu geri verilsin! Siyasi nedenlerle verilen oturum hakkının siyasi nedenlerle alınması hukuksuzdur ve meşru değildir! İlker Şahin’e verilen ceza kaldırılsın!

6)FAŞİST 129, 129 A ve B yasaları kaldırılsın! 129 A/B demokratik hak ve özgürlüklerin gaspıdır. Almanya emperyalizmi 200 yıldır kullandığı emperyalist, faşist 129 yasalarıyla bu seferde terör demagojisi ile bütün direnişleri ezmek, devrimcileri tasfiye etmek istiyor.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.