1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi TAYAD'lı Ailelere Yönelik Operasyonu Türkiye Büyükelçiliği Önünde Protesto Etti

AKP faşizminin TAYAD’lı ailelere ve tutsak yakınlarına yönelik 12 Aralık’tan beri devam eden gözaltı ve tutuklama teröründe bugüne kadar onlarca kişi gözaltına alındı, aralarında 70-80 yaşlarında ve hasta anne babaların da olduğu 12 kişi tutuklandı. AKP faşizminin TAYAD’lı ailelere ve tutsak yakınlarına yönelik yasal zorbalığı hala devam ediyor.

Yunanistan Halk Cephesi üyeleri, 19 Aralık günü Atina’da bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması yaparak AKP faşizminin TAYAD’lı ailelere yönelik bu gözaltı ve tutuklama terörünü protesto etti.

”KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ”, “GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR, BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ”, “YAŞASIN TAYAD, YAŞASIN TAYAD’LILAR” sloganlarının atıldığı eylemde okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

GÖZALTI VE TUTUKLAMA TERÖRÜNE SON VERİLSİN!

TUTUKLANAN TAYADLILAR ve TUTSAK YAKINLARI SERBEST BIRAKILSIN!

12 Eylül cunta koşullarından bugüne, faşizmin tutsak ettiği evlatlarını her koşulda sahiplenen, her koşulda

direnenlerin sesi olan TAYAD'lı Aileler ve tutsak yakınları, bir kez daha faşizmin saldırılarının hedefi oldular.

12 Aralık sabahından itibaren bugüne kadar devam eden baskınlarda bir kez daha TAYAD’LI ailelerin, tutsak yakınlarının kapılarına dayandı halk düşmanları. Bir kez daha onlarca ev basıldı, basılmaya devam ediyor. Bir kez daha “büyük terör operasyonu” havası verilerek terör estirildi, estirilmeye devam ediyor.

12 Aralıktan bugüne İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Mersin ve Hatay’da yapılan ev baskınlarıyla onlarca TAYAD’lı ve tutsak yakını gözaltına alındı, 12 kişi tutuklandı. Hala gözaltına tutulan birçok kişi var. Baskınlar ve gözaltılar hala devam ediyor.

Yapılan baskınların, gözaltı ve tutuklamaların gerekçesi olarak “tutuklu örgüt üyelerine para ve kıyafet göndererek maddi destek sağlama” gösterildi. Yani TAYAD’lı ailelerin, 70-80 yaşlarındaki anaların-babaların bu büyük “terör operasyonu”na gerekçe yapılan “büyük suçları” dün olduğu gibi bugün de tutsak evlatlarını sahiplenmeye devam etmeleriydi. Evet, onların tek suçu AKP faşizminin yasal zorbalığıyla, tecritle teslim almaya çalıştığı evlatlarını sahiplenmek. Bu yüzden onlara da yasal zorbalığıyla saldırıyor AKP faşizmi.

Tutuklananlardan 6’sı 70 yaşın üzerinde ve ağır sağlık sorunları var. Tutuklananlardan TAYAD’lı 75 yaşındaki Mehmet Güvel ölüm orucu gazisi ve Wernicke-Korsakoff sendromu hastası. Aynı şekilde Fahrettin Keskin, Melek Akgün, İsmail Kara ve Feridun Osmanağaoğlu da ağır sağlık sorunları yaşıyorlar. Buna rağmen tutsak edilmelerinin tek bir nedeni, tek bir anlamı vardır: AKP faşizmi direnişlerimiz ve zaferlerimiz karşısındaki acizliğiyle saldırıyor TAYAD’lı analarımıza, babalarımıza. Bu acizlikle, bu öfkeyle, bu kinle önce ölüm orucu gazimiz Gökhan Yıldırım’ı, kendi yasalarını, hukuklarını da paspas ederek tutsak ettiler. Şimdi TAYAD’lı analarımızı, babalarımızı aynı zorbalıkla tutsak ediyorlar. Evlatlarını sahiplenmenin, onları sahipsiz bırakmamanın bedelini ödetmek istiyorlar.

Onlar 36 yıl önce "Biz Önce Evlatlarımızı Sonra Düşüncelerini Sahiplendik" diyerek yaprağın dahi kımıldamadığı koşullarda bir araya gelerek örgütlenen TAYAD'lı Ailelerimizdir. TAYAD’lı ailelerimiz 12 Eylül faşist cuntası koşullarından OHAL koşullarına, tüm halkın baskılarla, yasaklarla, zorbalıkla susturulmaya çalışıldığı her dönemde evlatlarını sahiplenmeye devam etmiştir. Onlar faşizmin zulmüne, zorbalığına karşı her koşulda direnen evlatlarının, yakınlarının yanında olmuş; özgür tutsakların sesini meydanlara taşımış, onları asla yalnız bırakmamış, dünya tarihinde eşine az rastlanan bir gelenek yaratmışlardır. Bugün de AKP faşizminin bütün baskılarına, yasaklarına, zorbalıklarına rağmen evlatlarını sahipsiz bırakmadılar, bırakmayacaklar.

AKP faşizmi işte bunun için saldırıyor TAYAD’lı analarımıza, babalarımıza. İstiyor ki; analar, babalar evlatlarını sahiplenmesin, istiyor ki; evlatları sahipsiz kalsın, tecritin karanlığında boğulsun. Ama unuttukları bir şey var; karşılarında 36 yıllık bir çınar, 36 yıllık bir tarih, bir gelenek var. Bugün işte bunun için, onlara bunu hatırlatmak için buradayız. AKP faşizminin Yunanistan’daki temsilciliğinin, Türkiye Büyükelçiliğinin önünden onlara bir kez daha sesleniyoruz: Sizin gücünüz TAYAD’a yetmez. Yürekleri evlat acısıyla yanan analara babalara hiçbir zulüm kar etmez. Onlar dün olduğu gibi bugün de yarın da her koşulda evlatlarını sahiplenmeye devam edecek. Biz de onların evlatları, yoldaşları olarak onları sahiplenmeye devam edeceğiz.

GÖZALTI VE TUTUKLAMA TERÖRÜNE SON VERİLSİN! TAYADLI AİLELER SERBEST BIRAKILSIN! KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.